Fantastický úspech Saganovho kolegu: Slovenský cyklista siahal na triumf!

Erik Baška (úplne vľavo)Erik Baška (úplne vľavo) Zdroj: Twitter BORA – hansgrohe

PALMA DE MALLORCA - Slovenský cyklista Erik Baška skončil na výbornom druhom mieste v nedeľňajšej klasike Trofeo Palma v rámci pretekov Vuelta a Mallorca.

Dvadsaťštyriročného jazdca stajne Bora-Hansgrohe zdolal na 159,6 km dlhej trati v záverečnom špurte iba víťazný Nemec John Degenkolb z Trek - Segafredo. Tretiu priečku obsadil holandský pretekár Coen Vermeltfoort z tímu Roompot - Nederlandse Loterij.

Pre Bašku to bol druhý štart v prebiehajúcej sezóne, keď sa predstavil aj v prvej etape štvordňových pretekov na Malorke - Trofeo Campos, Porreres, Felanitx, Ses Salines. V nej obsadil ôsme miesto, pričom z víťazstva sa tešil taktiež Degenkolb. Slovenský reprezentant nasledujúce dve etapy s vrchárskym profilom vynechal. Vďaka druhému miestu z nedele si pripísal 85 bodov do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

"Erik opäť ukázal, že je v dobrej forme. Tím pracoval výborne, do záverečného špurtu ho priviedol v dobrej pozícii. Tímu sa v úvode sezóny darí, sme spokojní s našimi výkonmi na týchto pretekoch," povedal pre oficiálnu stránku Bory športový riaditeľ tímu André Schulze. Baškov krajan a tímový kolega Juraj Sagan skončil s 51-sekundovou stratou na 53. mieste, Miklós Szabó z Pannon Cycling Team finišoval na 104. pozícii.

výsledky Trofeo Palma (Playa de Palma - Palma, 159,6 km):
1. John Degenkolb (Nem./Trek - Segafredo) 3:47:29 h, 2. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Coen Vermeltfoort (Hol./Roompot - Nederlandse Loterij), 4. Enrique Sanz (Šp./Euskadi-Murias), 5. Carlos Barbero (Šp./Movistar), 6. Albert Torres (Šp./ Šp. reprezentácia) všetci rovnaký čas, ... 53. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +51 s, 104. Miklós SZABÓ (SR/Pannon Cycling Team) +12:16

Viac o téme: Erik Baška Bora-Hansgrohe Trofeo Palma