Košičanky sa s Európskym pohárom rozlúčili víťazstvom: Náskok Benátok bol však privysoký

Good Angels Košice si vydreli postup cez Basket LandesGood Angels Košice si vydreli postup cez Basket Landes Zdroj: TASR - František Iván

BENÁTKY - Basketbalistky Good Angels Košice uzavreli svoje účinkovanie v Európskom pohári FIBA žien víťazstvom na palubovke talianskeho Reyeru Benátky 73:63 v stredajšej odvete súboja o postup do štvrťfinále. Do ďalšej fázy postúpili domáce vďaka 21 bodovému náskoku z prvého zápasu.

Skvelým výkonom sa prezentovala Darxia Morrisová, ktorá aj vďaka 5 trojkám nastrieľala 27 bodov. V benátskom drese bola najlepšia 13-bodová slovenská reprezentantka Marie Růžičková.

Košice začali lepšie, po prvej štvrtine viedli o šesť bodov. Domáce zlepšili defenzívu, ale Good Angels v druhej 10-minútovke dokázali zveľadiť svoj náskok na osem bodov, ktorý im dal aspoň teoretickú šancu na obrat celkového skóre dvojzápasu. Po obrátke pokračovala iniciatíva "Anjelok", v tretej časti odskočili aj na rozdiel 13 bodov. Skúsené Benátčanky si však postrážili náskok z prvého súboja a nedovolili Košiciam výraznejšiu drámu v poslednej štvrtine.

Výsledok stredajšieho odvetného zápasu o postup do štvrťfinále play-off Európskeho pohára FIBA žien 2017/2018:
Reyer Benátky (Tal.) - Good Angels Košice (SR) 63:73 (15:21, 15:17, 15:18, 18:17) - prvý zápas 89:68, do štvrťfinále postúpili Benátky
Najviac bodov Benátok: Růžičková 13, De Prettová 12, Walkerová 10
Zostava a body Košíc: Morrisová 27 (5 trojok), Jurčenková 15, Bálintová 11, M. Páleníková 3, Petersová 2 (Stehlíková 8, Deptová 5, Šarauskaite 2, Theinerová 0)
TH: 21/14 - 18/12 , fauly: 17 - 21, trojky: 7 - 9, rozhodovali: Benczur (Maď), Pavlov (Maced.) a Marques (Portug.), 120 divákov

Hlas
Peter Jankovič (tréner Košíc): "V prvom rade musím povedať, že som veľmi hrdý na dievčatá, za to ako pristúpili k zápasu. Po nešťastnom dueli, ktorý sme absolvovali doma, sme sa vzchopili. Hrali sme s veľkým nasadením, dobre sme bránili a hrali rozumne v útoku. Zápas sme kontrolovali od začiatku do konca."

Viac o téme: Good Angels Košice Reyer Benátky