Druhý najproduktívnejší hráč NHL absentuje: Nie je tu nikto, kto by ho vedel zastúpiť!

Nathan MacKinnonNathan MacKinnon Zdroj: SITA/AP/Jonathan Hayward

DENVER - Najproduktívnejší hokejista Colorada Avalanche v severoamerickej NHL Nathan MacKinnon vynechá dva až štyri týždne pre zranenie v hornej časti tela. Uviedol to tréner Colorada Jared Bednar. Dvadsaťdvaročný útočník utrpel úraz v druhej tretine utorňajšieho stretnutia proti Vancouveru Canucks (3:4 po predĺžení) po zrážke s obrancom súpera Alexandrom Edlerom.

"Nie je to dobrý pocit, keď prídete o takéhoto hráča. Najmä, keď viete, aký je dôležitý pre váš tím. Príležitosť teraz dostanú ďalší hokejisti. Momentálne tu nie je nikto, kto by plnohodnotne nahradil Nathana, a preto všetci budú musieť hrať o niečo lepšie a zastúpiť ho," povedal podľa nhl.com Bednar.

MacKinnon je momentálne druhý najproduktívnejší hráč celej NHL, v 49 zápasoch získal 61 bodov za 24 gólov a 37 asistencií. Viac bodov má iba ruský útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay Lightnings (64). Kanadský reprezentant MacKinnon sa zúčastnil na víkendovom Zápase hviezd NHL 2018.

Viac o téme: Colorado Avalanche Nathan MacKinnon Jared Bednar