VIDEO Fenomenálny McDavid sa blysol štyrmi gólmi, Halák predviedol až 42 zákrokov!

Jaroslav Halák v akciiJaroslav Halák v akcii Zdroj: SITA/AP Photo/Kathy Willens

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders prehrali s hráčmi Nashvillu Predators 4:5 po predĺžení v pondelňajšom dueli zámorskej NHL. V bránke "ostrovanov" odchytal celý zápas slovenský gólman Jaroslav Halák. Rodák z Bratislavy si pripísal 42 úspešných zákrokov.

Na Haláka letelo v prvých dvoch tretinách až 37 streleckých pokusov. "Hráči by sa mali nad sebou zamyslieť. Tridsaťsedem striel po dvoch tretinách... Koľko z nich išlo od modrej a trafilo Haláka priamo do brucha? Rozprávame si tu niečo o tom, ako máme hrať agresívne a blokovať strely, ale my to nerobíme. Musíme na obrancov súpera vyletieť, nedať im čas rozmýšľať. V tretej tretine už sme hrali dostatočne agresívne, to bola naša najlepšia tretina za veľmi dlhý čas," vyjadril sa tréner Islanders Doug Weight pre nhl.com.

Predátori zvíťazili gólom Romana Josiho zo 4. min predĺženia. Tam sa duel vôbec nemusel dostať, ale 42 sekúnd pred koncom základnej hracej doby vyrovnal počas powerplay Nashvillu útočník Ryan Johansen.

Útočník Edmontonu Connor McDavid strelil pri triumfe svojho tímu nad Tampou Bay štyri góly a pridal aj jednu asistenciu. Dvadsaťročnému kapitánovi Oilers sa niečo také podarilo po prvýkrát v kariére v NHL. Jeho spoluhráč z útoku Leon Draisatil nazbieral tri body (1+2) a brankár "olejárov" Cam Talbot si pripísal 32 úspešných zákrokov. Slovenský obranca Edmontonu Andrej Sekera odohral 15:05 min bez bodového zisku.

Toronto zdolalo Anaheim 7:4. Útočníci kanadského tímu Auston Matthews a William Nylander si pripísali po dvoch góloch a asistenciách. "Sme s dvomi bodmi veľmi spokojní. Minulý zápas (prehra 1:4 s Bostonom, pozn.) nám nevyšiel, tak sme sa chceli opäť vrátiť na víťaznú vlnu," povedal Matthews. Toronto uspelo v piatom z posledných šiestich duelov.

Sumáre NHL - pondelok:

New York Islanders - Nashville 4:5 po predĺžení (3:2, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. Tavares (Josh Bailey, A. Lee), 15. Pulock (Ladd, Nelson), 18. Cizikas (Chimera), 24. Leddy (Ladd, Nelson) - 12. Fiala (Turris, C. Smith), 14. Fiala (Bonino, Ellis), 37. Järnkrok (Hartnell, Ekholm), 60. Johansen (P.K. Subban, Arvidsson), 64. Josi (Bonino)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel, 42/47, úspešnosť 89.4%

Toronto - Anaheim 7:4 (1:0, 3:3, 3:1)
Góly: 7. Matthews (Hyman, W. Nylander), 26. W. Nylander (Gardiner), 36. Marner (Kadri, J. Van Riemsdyk), 38. L. Komarov (Gardiner, Kadri), 44. W. Nylander (Gardiner, Matthews), 57. Matthews (Kapanen), 60. Hyman (Connor Brown, Matthews) - 21. Getzlaf (Rakell, Perry), 30. Rakell (Getzlaf, Perry), 32. O. Kaše (Perry, Silfverberg), 43. Rakell (Perry, Manson)

Dallas - New York Rangers 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 35. Seguin (Spezza, A. Radulov), 45. Hanzal (Honka, Lindell) - 18. Desharnais (Lettieri, J.T. Miller)

Edmonton - Tampa Bay 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly: 2. McDavid (R. Strome, Klefbom), 18. Draisaitl (R. Strome, McDavid), 23. McDavid (Draisaitl, Benning), 33. Pakarinen (Slepyšev, Letestu), 47. McDavid, 54. McDavid (Draisaitl, Cammalleri) - 10. Killorn (Gourde), 42. Gourde (T. Johnson)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 15:05 min, 0+0, +1, 2 strely

Viac o téme: Andrej Sekera Jaroslav Halák New York Islanders Edmonton Oilers William Nylander Auston Matthews Doug Weight