VIDEO Keď nestačí jeden zázrak, treba pridať ďalší: Neskutočné veci ich obrali o triumf

Brian Elliott v akciiBrian Elliott v akcii Zdroj: SITA/AP/Gerry Broome

CAROLINA - Keď pohrdnete takýmito vyloženými šancami, asi si vyhrať ani nezaslúžite. Hráči domácej Caroliny Hurricanes mali v predĺžení vyloženú gólovú šancu, no dvojitý zázrak ich o triumf obral. Potvrdilo sa staré známe nedáš - dostaneš. Napokon to boli totiž práve hostia, ktorí skórovali iba štyri sekundy pred koncom predĺženia a rozhodli tak o triumfe 2:1.

Shayne Gostisbehere sa dopustil v krátkom čase hneď dvoch strát puku, no vždy sa k nemu nejako dostal. Radšej ho teda prihral skúsenému Girouxovi, ale aj ten okamžite puk stratil. Už niečo takéto sa tak často nevidí, no to, čo nasledovalo, je vyložená chuťovka. Skinner vyslal na brankára Elliotta poriadnu delovku, ten puk vyrazil pred seba, kde sa k nemu dostal Staal. Stačilo už iba puk doklepnúť do prázdnej bránky, lenže on trafil to jediné, čo mu stálo v ceste - vrhnutú hokejku brankára Elliotta. Puk aj tak stále smeroval do bránky. Na záchranu by nestačil ani tento zákrok, a tak musel prísť druhý. Vrtiaci sa puk vo vzduchu vyrazil čepeľou hokejky Giroux a následne sa ešte stihol vrhnúť do strely súpera.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Brian Elliott Carolina Hurricanes
  • Zdroj: športky