VIDEO Poprad doma deklasoval majstra, Košice si odnášajú tri body zo Zvolena

Vladimír Mihalik z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Adrián Miškovec z HK Poprad Vladimír Mihalik z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Adrián Miškovec z HK Poprad Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD - Jednoznačným víťazstvom hokejistov HK Poprad 6:1 nad hráčmi majstrovskej Banskej Bystrice sa skončilo piatkové stretnutie 45. kola Tipsport ligy 2017/2018. Za domácich sa v prvej tretine presadili Jindřich Abdul a Dávid Buc.

"Kamzíci" nepoľavili ani v druhej tretine, keď ďalšie dva góly pridali Andreas Štrauch a Patrik Svitana. Až za stavu 4:0 pre Podtatrancov sa pripomenuli aj hostia gólom Josha Brittaina. V záverečnej tretine dali definitívnu podobu výsledku domáci obranca Matúš Paločko a druhým gólom v stretnutí Patrik Svitana. Poprad zostáva v tabuľke na 6. mieste so ziskom 77 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 45. kolo - piatok:

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, D. Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 48. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (König) - 38. Brittain (Giľák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Kika - Gebauer, Korba, 1098 divákov

Zostavy:
Poprad: V. Kováč - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Hvíla, Ježek, Miškovec
Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) - Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Gélinas, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák - Giľák, Bortňák, Brittain - Hohmann, Tamáši, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Liptovský Mikuláš zdolal Žilinu

Hokejisti MHk Liptovský Mikuláš zdolali na vlastnom ľade hráčov MsHK Doxxbet Žilina 3:2. Skóre otvoril v 8. min domáci útočník Jakub Sukeľ. Do konca prvej tretiny sa za Liptákov presadil aj Ján Tabaček. Hostia spod Dubňa dokázali vyrovnať gólmi Václava Stupku a Petra Húževki. Posledné slovo mal útočník Martin Kriška, ktorý zabezpečil domácim všetky tri body. Napriek víťazstvu zostáva Liptovský Mikuláš so ziskom 47 bodov na 9. mieste mimo pozícií zaručujúcich účasť v play-off.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 8. J. Sukeľ (Kriška), 14. J. Tabaček (A. Laco, Paukovček), 55. Kriška (J. Sukeľ) - 38. Stupka (Húževka), 53. Húževka (P. Mikuš, Tvrdoň)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Stanzel, Jobbágy, 660 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nemec, Gründling, Moravčík, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, M. Bača - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - A. Laco, Paukovček, R. Rapáč - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Vybiral, Uhrík, Žiak
Žilina: T. Tomek - Kozák, Hatala, Juraško, Andersons, P. Mikuš, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman - Tvrdoň, Húževka, T. Pospíšil - J. Jurík, Holovič, Konečný - Rogoň, Ondruš, Stupka - Váňa, Dolinajec

Košice si zo Zvolena odnášajú tri body

Triumf hokejistov HC Košice 2:1 na ľade HKM Zvolen prinieslo piatkové stretnutie 45. kola Tipsport ligy. "Oceliari" otvorili skóre v prvej tretine zásluhou Dávida Šóltésa. Poistku pre hostí pridal v tretej tretine Gabriel Spilar. Domácim sa v závere podarilo už iba znížiť gólom Petra Šišovského. Košice okupujú v tabuľke 5. miesto so ziskom 91 bodov. Víťazstvom sa priblížili k Zvolenu na rozdiel jediného bodu

HKM Zvolen - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Šišovský (Puliš) - 13. Šoltés (Šedivý), 50. Spilar (Pacan, Dudáš)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - Tvrdoň, Šefčík, 1325 divákov

Zostavy:
Zvolen: MacIntyre - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák, T. Bokroš - Obdržálek, Martin Ďaloga, Coffman - Marcinek, Kytnár, Šišovský - Flick, Špirko, Puliš - Síkela, V. Fekiač, Matis
Košice: Habal - Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin - Jenčík, Pacan, Spilar - Kafka, Klíma, Miklík - Šoltés, Boltun, Hričina - M. Novotný, Š. Petráš, Hudák

Trenčín zvíťazil na ľade Detvy

Hokejisti HC 07 Orin Detva nestačili na domácom ľade na hráčov HK Dukla Trenčín a prehrali 0:2. Hostia sa ujali vedenia v druhej tretine po góle Petra Sojčíka. Druhý gól zaznamenal v poslednej sekunde stretnutia útočník Dukly Juraj Bezúch. "Vojaci" sa víťazstvom posunuli v tabuľke na tretie miesto a pripravili domácim prvú prehru po piatich víťazstvách v sérii. Detva zostáva posledná.

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Sojčík (Holenda, Marcel Hossa), 60. Bezúch
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano - Gajan st., Galavier, 546 divákov

Zostavy:
Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Vyskoč, D. Jendroľ - Belluš, Surovka, Sitnikov - Milý, M. Surový, Žilka - Videlka, Murček, Ščurko - Andrisík, Piačka, Róth
Trenčín: M. Valent - Bačík, L. Romančík, Pač, Holenda, Themár, Bohunický, Deveaux, J. Švec - Radivojevič, Pardavý, Bezúch - Marcel Hossa, T. Varga, Gašprovič - Mikula, Dlouhý, Hecl - Sojčík, Sádecký, D. Hudec

Šimun zariadil obrat Nových Zámkov proti Nitre

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali vo svojom domácom prostredí lídra tabuľky HC Nitra 4:3 po sam. nájazdoch v piatkovom stretnutí. "Corgoni" otvorili skóre v prvej tretine zásluhou Miroslava Pupáka. Domácim sa však podarilo vyrovnať ešte pred prvou prestávkou, keď sa presadil Lukáš Jurík. Druhá tretina priniesla iba jeden gól, o ktorý sa postaral útočník Nitry Judd Blackwater. Novozámčania dokázali v úvode tretej tretiny vyrovnať gólom Patrika Husáka. Hostí poslal do vedenia v tretej tretine Karol Csányi, ale v poslednej sekunde stretnutia poslal duel do predĺženia EduardŠimun. Ten istý hráč rozhodol v samostatných nájazdoch o zisku dvoch dvoch bodov pre Nové Zámky. Nitra je napriek prehre na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Banskou Bystricou. Novým Zámkom patrí 8. miesto so ziskom 51 bodov.

HC Nové Zámky - HK Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 19. L. Jurík (Zbořil, Fábry), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60. Šimun (Plášil, Škoda), rozhodujúci sam. nájazd Šimun - 19. Miroslav Pupák (Csányi), 26. Blackwater (M. Slovák), 48. Csányi (M. Versteeg)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše H. Ručkay (Nitra) na 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Goga, Jonák - Kacej, Gegáň, 1524 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Baroš - M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek - Zbořil, Šimun, Fábry - R. Varga, L. Jurík, Hřebejk - T. Šille, Škoda, Lorraine - Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák
Nitra: Lawson - T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák - J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, A. Kollár - Csányi, Šiška, Rzavský

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HC '05 iClinic Banská Bystrica