VIDEO Štyri góly počas jednej presilovky: Príchod Haláka odštartoval historický zápis!

Hokejisti New York Islanders predviedli nevídaný obratHokejisti New York Islanders predviedli nevídaný obrat Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Slovenský hokejový gólman Jaroslav Halák pomohol New Yorku Islanders k triumfu na domácom ľade nad Detroitom Red Wings s Tomášom Tatarom v zostave 7:6 po predĺžení v piatkovom stretnutí severoamerickej NHL. V bránke "ostrovanov" dostal príležitosť od začiatku zápasu Nemec Thomas Greiss, ale v 50. min ho za stavu 2:5 vystriedal bratislavský rodák.

Halák zastavil 6 zo 7 zvyšných streleckých pokusov súpera a prispel tak k nevídanému obratu. Jeho spoluhráči strelili štyri góly v priebehu štyroch minút v dlhej presilovej hre pri väčšom treste Tylera Bertuzziho za sekanie a dostali sa do vedenia. Dvadsaťdeväť sekúnd pred tretím klaksónom zachránil aspoň bod pred Red Wings Mike Green. Triumf Islanders v predĺžení stanovil zavŕšením hetriku Brock Nelson. Tatar v drese "červených krídel" odohral 16:09 min.

Hokejisti Islanders strelili štyri góly počas jedného predĺženia vôbec prvýkrát v histórii. "Bol to zápas ako na horskej dráhe s veľkým množstvom emócii," okomentoval podľa nhl.com útočník víťazného tímu Mathew Barzal. "Nemôžeme sa nechať vylúčiť v takejto fáze zápasu. Bolo to úplne zbytočné oplácanie," soptil kouč Detroitu Jeff Blashill. "Ľutujem to, ale nemyslím si, že by to bol faul na 5-minútový trest," kajal sa Bertuzzi.

Viac o téme: Jaroslav Halák Detroit Red Wings New York Islanders Tyler Bertuzzi
  • Zdroj: SITA, TASR, športky