Čechom generálka nevyšla: Dva inkasované góly za 32 sekúnd a zranenie najproduktívnejšieho hráča

Českí hokejisti v generálke na Pjongčang nestačili na FínskoČeskí hokejisti v generálke na Pjongčang nestačili na Fínsko Zdroj: twitter.com - narodnitym

SOUL - Českí hokejisti prehrali v generálke na olympijský turnaj v Pjongčangu s Fínskom 0:2. Góly v Soule padli až v druhej polovici zápasu, v 32. minúte skórovali Jonas Enlund a Miro Heiskanen. Čisté konto vychytal brankár Suomi Mikko Koskinen.

Prvú polku zápasu odchytal v českej bránke Pavel Francouz. Potom ho v súlade s pôvodným plánom trénerov vystriedal Dominik Furch a vzápätí inkasoval dvakrát v rozmedzí 32 sekúnd. Duel pre zranenie nedohral útočník Milan Gulaš, najproduktívnejší hráč českej extraligy.

Ostrý štart pod piatimi kruhmi čaká zverencov Jozefa Jandača vo štvrtok 15. februára duelom s domácou Kóreou. Stretnutie začne o 13:10 SEČ. Ďalšími súpermi Čechov v skupine A sú Kanada a Švajčiarsko.

Prvá tretina príliš zaujímavých situácií pred obidvoma bránkami neponúkla. Česi boli spočiatku o niečo aktívnejší, prvú väčšiu možnosť mal ale na konci šiestej minúty Manninen, ktorý z dobrej pozície minul. Na druhej strane skúšali šťastie Sekáč, Červenka a Birner, ale vyloženú šancu nepriniesla ani presilovka z 15. minúty po faule Manninena.

Na začiatku druhej časti sa vyznamenal Francou proti Hartikainenovi, v 29. minúte ho zachránila po Peltolovom pokuse bránková konštrukcia. Krátko potom vystriedal Francouza Furch a prežil najhorší možný nástup do zápasu, aký si možno predstaviť. Potom čo stihol len pred seba stlmiť Hietanenovo nahodenie, ktoré k nemu prešlo cez niekoľko hráčov, bol pri puku najrýchlejšie Enlund a otvoril skóre. Už za pol minúty bol rozdiel dvojgólový, pretože z kruhu na vhadzovanie sa parádne trafil Heiskanen. Znížiť mohli Birner a Radil, ktorý sa pretiahol až pred Koskinena, ten ale zachoval ľadový pokoj. Horák sa dostal k odrazenému puku po Řepíkovej strele, zblízka pohotovo zakončil, lenže dlháň vo fínskom bránkovisku opäť skvele zasiahol.

V treťom dejstve dohrávali Česi väčšinu z početnej výhody, ktorú si vybojovali pred druhou prestávkou, ale bez úspechu. Rovnako si viedli aj Severania po faule Sekáča, ktorého prehrešok proti pravidlám bol vôbec prvým v stretnutí zo strany českého výberu. Zhruba 13 minút pred koncom odkulhal po jednom zo súbojov rovno do kabíny útočník Gulaš. Zníženie mal na hokejke Řepík, ktorý sa ocitol na chvíľku sám pred Koskinenom, lenže musel krotiť poskakujúci puk a koncovka nebola úplne podľa jeho predstáv. Ak Sekáč bol prvým previnilcom na strane Jandačovho výberu, Radil v končiacej 56. minúte už štvrtým. Aj preto mohli porazení Česi len sotva pomýšľať na zdramatizovanie záveru zápasu.

Fínsko - Česko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 32. Enlund, 32. Heiskanen

Viac o téme: Česko Fínsko Mikko Koskinen Milan Guláš
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky