VIDEO Dúbravka zažil v Premier League debut snov: Slovenský reprezentant vychytal hviezdy United

Martin Dúbravka zažil v Premier League debut snovMartin Dúbravka zažil v Premier League debut snov Zdroj: nufc.co.uk

LONDÝN - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej súťaže Manchester United 1:0.

Dúbravka nemal vo vyrovnanej prvej polhodine veľa práce, no v 36. minúte naplno vyskúšal jeho reflexy Anthony Martial. Francúz sa dostal za obranu Newcastlu a ocitol sa zoči-voči slovenskému gólmanovi, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh. Obrovskú šancu zahodil v 57. minúte Alexis Sanchez, ktorému poslal Romelu Lukaku presnú prihrávku za obranu. Čiľan si poradil aj s Dúbravkom, ale jeho čakanie so strelou vrátilo do hry obrancov domácich, ktorí stihli zablokovať jeho pokus.

Matt Ritchie oslavuje so Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Owen Humphreys

V 65. minúte rozjasal domácich priaznivcov v St. James' Parku Matt Ritchie, ktorý bez problémov poslal za chrbát Davida de Geu center zrazený obrancom Chrisom Smallingom. "Straky" sa stiahli do defenzívy, na ktorú "červení diabli" nenašli do konca duelu recept.

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od "rudých" požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur). V lete si však môže na reprezentanta uplatniť opciu, v tom prípade pošle do Prahy ďalších 100 miliónov (4 mil. eur). Dúbravka sa stal 16. Slovákom so štartom v najvyššej anglickej súťaži.

Newcastle United – Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 65. Ritchie