Zlato v miešaných dvojiciach pre Kanadu, na druhé miesto odsunula švajčiarsky pár

Kanadskí reprezentanti Kaitlyn Lawesová (tretia zľava) a John Morris (tretí sprava) sa tešia po zisku zlatej olympijskej medaily v curlingu miešaných dvojíc na ZOH v PjongčanguKanadskí reprezentanti Kaitlyn Lawesová (tretia zľava) a John Morris (tretí sprava) sa tešia po zisku zlatej olympijskej medaily v curlingu miešaných dvojíc na ZOH v Pjongčangu Zdroj: TASR

KANGNUNG - Kanadskí reprezentanti v curlingu Kaitlyn Lawesová a John Morris získali zlaté medaily pri premiére súťaže miešaných párov na zimných olympijských hrách, triumfovali v juhokórejskom Pjongčangu 2018. V utorkovom finále zvíťazili 10:3 nad Švajčiarmi Jenny Perretovou a Martinom Riosom, odohrali šesť zmien.

"Aby som bola úprimná, je to neuveriteľné. Je to sen, ktorý sa stal skutočnosťou - že môžeme reprezentovať Kanadu na najvyššom fóre a priniesť domov zlato. Pôjdeme do kanadského domu a oslávime to s rodinou a priateľmi," povedala Lawesová, citoval ju Olympijský informačný servis (OIS). Morris doplnil: "Ak ste z Kanady, nemáte veľkú šancu dostať sa na olympiádu. Myslím si, že súťaž miešaných párov je fantastická."

Bronzové medaily vybojovala dvojica Olympijských športovcov z Ruska Anastasia Bryzgalovová s Alexandrom Krušeľnickým. Tí v súboji o 3. miesto zvíťazili 8:4 nad nórskou dvojicou Kristin Skaslienová, Magnus Nedregotten.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - utorkové výsledky:

CURLING - miešané páry

Finále:

Kanada - Švajčiarsko 10:3 po 6. zmene (2:0, 0:2, 4:0, 0:1, 2:0, 2:0, X, X)

O 3. miesto:

OŠR - Nórsko 8:4 (2:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:2, 1:0, 1:0, 1:0)

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. Švajčiarsko, 3. OŠR, 4. Nórsko, 5. Čína, 6. Kórejská republika, 7. USA, 8. Fínsko

Viac o téme: Kanada ZOH 2018 Pjongčang