VIDEO Manchester má štvrťfinále na dosah: Hviezdy Citizens rozstrieľali českého brankára

Sergio Agüero a jeho gólové oslavySergio Agüero a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Walter Bieri

BAZILEJ - Osemfinálová fáza futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 odštartovala utorkovým presvedčivým víťazstvom Manchestru City na ihrisku FC Bazilej 4:0. Tento výsledok stavia anglický tím do luxusnej pozície z hľadiska boja o postup.

Citizens nastúpili v Bazileji bez dvojice Benjamin Mendy a Gabriel Jesus, na kvalite ich výkonu to však vôbec neubralo. Od úvodu mali častejšie loptu na svojich kopačkách a mali aj prvú šancu, Gündogan však hlavou mieril iba do brankára Vaclíka. Domáci čakali na svoju možnosť z protiútokov, tá prišla v 6. minúte. Oberlin však nemieril presne. V 14. minúte zatočil De Bruyne loptu z rohového kopu na hlavu Gündogana a hostia viedli 1:0. O štyri minúty zvýšil strelou z pravej strany Silva na 2:0 a plodnú deväťminútovku zverencov trénera Pepa Guardioulu zavŕšil strelou spoza šestnástky Agüero.

Tomáš Vaclík sleduje oslavujúcich Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Walter Bieri

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, v 53. minúte zvýšil Gündogan svojim druhým gólom v zápase už na 4:0. Švajčiari potom mohli zaznamenať aspoň čestný úspech, ale s výsledkom už nedokázali nič urobiť ani príležitosti Oberlina a Elyounoussiho.

FC Bazilej (Švaj.) - Manchester City (Angl.) 0:4 (0:3)
Góly: 14. a 53. Gündogan, 18. Bernardo Silva, 23. Agüero, ŽK: 38. T. Xhaka, 89. Serey Dié - 59. Fernardinho, 89. Gündogan, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Bazilej: Vaclík - T. Xhaka, Lacroix, M. Suchý - F. Frei, Lang, Serey Dié, Riveros - Stocker (71. Ajeti), M. Elyounoussi (85. Bua) - Oberlin

Manchester City: Ederson - K. Walker, Kompany, Otamendi, Delph - De Bruyne (63. D. Silva), Fernandinho, Gündogan - Bernardo Silva, Agüero (85. Danilo), Sterling (57. Leroy Sané)

Viac o téme: FC Bazilej Manchester City FC Tomáš Vaclík