VIDEO Prezident Kiska v kotli s fanúšikmi: Prišiel som o hlas! Bolo to úžasné

Rrezident Andrej Kiska a jeho hovorca Roman Krpelan fandia slovenským hokejistomRrezident Andrej Kiska a jeho hovorca Roman Krpelan fandia slovenským hokejistom Zdroj: TASR/Michal Svítok

PJONGČANG - Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrali vo svojom prvom zápase na ZOH v Pjongčangu nad Olympijskými športovcami z Ruska 3:2. Slováci mali zlý vstup do zápasu, keď už v 5. minúte prehrávali 0:2. V závere druhej tretiny však vyrovnali na 2:2 a v 49. minúte strelil obranca Peter Čerešňák víťazný gól svojho tímu. Slováci nastúpia na ďalší zápas v piatok o 4.10 SEČ proti tímu USA, OŠR budú hrať v rovnaký deň o 8.40 proti Slovinsku.

Odpisovaní slovenskí reprezentanti sa tak postarali hádam o najväčšie prekvapenie na olympiáde, keď porazili hviezdny výber ruských hokejistov. Na vlastné oči tento duel sledoval aj prezident Andrej Kiska, ktorý spolu so slovenskými fanúšikmi poriadne skandoval v hľadisku.

"Pri fandení som prišiel o hlas. Bolo to úžasné. Slováci prehrávali so silným ruským tímom 0:2, ale potom chytili druhý dych a famózne otočili na 3:2. Neuveriteľné. Chalani aj my sme nechali na štadióne srdce. Bolo nás 10-krát menej ako ruských fanúšikov, ale slovenský kotol všetkých prekričal. Je to len prvý zápas, ale skvelý začiatok turnaja. Držte sa, chlapi. Sme na vás hrdí," odkázal slovenským hrdinom prostredníctvom sociálnej siete.

Viac o téme: Slovensko Andrej Kiska ZOH 2018
  • Zdroj: športky, TASR