Vlhovej obrovský slalom nevyšiel podľa predstáv! Zlato putuje fenomenálnej Shiffrinovej

Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v PjongčanguPetra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v Pjongčangu Zdroj: TASR/Martin Baumann

PJONGČANG - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová získala zlatú medailu vo štvrtkovom preloženom obrovskom slalome na ZOH 2018 v Pjongčangu. V Alpskom centre Jangpchjong triumfovala s náskokom 39 stotín sekundy pred Nórkou Ragnhild Mowinckelovou. Bronz patrí Talianke Federice Brignoneovej (+0,46 s).

Slovenka Petra Vlhová obsadila konečné 13. miesto so stratou 2,11 sekundy. Po 1. kole bola dvanásta, jej krajanky Barbara Kantorová 42., resp. Soňa Moravčíková 43. V druhom kole mala Vlhová až 21. najlepší čas, klesla však len o jedno miesto. Moravčíkovú klasifikovali napokon na konečnom 37. mieste, Kantorovú na 41. pozícii.

Mikaela Shiffrinová (v strede) Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

Trať 2. kola postavil Vlhovej taliansky tréner Livio Magoni. Napriek tomu Slovenka z tohto faktu nevyťažila. Po druhej jazde priznala, že spravila viacero drobných chýb, čo ju stálo lepšie umistnenie. "Dalo sa zajazdiť lepšie, spravila som drobné chyby. Trináste miesto je možno pre niekoho dobré, ale ja som chcela viac. Počasie bolo lepšie ako v uplynulých dňoch, oteplilo sa a lepšie sa aj lyžuje. Najmä nefúka, čo je pozitívne," uviedla Vlhová v cieli druhého kola.

Shiffrinová získala v kariére už druhú olympijskú zlatú medailu. Tú prvú v slalome pred 4 rokmi v Soči. Dvadsaťdvaročná reprezentantka USA bola po prvom kole druhá so stratou 20 stotín na Talianku Manuelu Mölggovú. Tá ale nezvládla veľký tlak a 2. kolo pokazila. Napokon skončila až 8.

Ženy - obrovský slalom - po elitnej tridsiatke 2. kola: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,46, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,67, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,03, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,04, 8. Manuela Moelggová (Tal.) +1,18, ... 13. Petra Vlhová (SR) +2,11

Viac o téme: Petra Vlhová Barbara Kantorová Soňa Moravčíková
  • Zdroj: športky, SITA, TASR