Fíni nedopustili zlyhanie: Hokejistom Nemecka nastrieľali päť gólov

Radosť fínskych hokejistov po góleRadosť fínskych hokejistov po góle Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin

PJONGČANG - Reprezentanti Fínska zvládli svoj úvodný zápas v základnej C-skupine mužského hokejové turnaja na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu, vo štvrtok si poradili s výberom Nemecka 5:2.

Skóre stretnutia otvoril už v 4. minúte v presilovej hre Sami Lepistö, na jeho zásah odpovedal rovnako v početnej výhode Brooks Macek vyrovnaním na 1:1 v 9. minúte. Ešte pred prvou sirénou poslal Fínov do vedenia Mika Pyörälä, po druhej tretine Suomi viedli už 4:1 gólmi mladíka Eeliho Tolvanena a Lasseho Kukkonena. V 42. minúte skorigoval Frank Hördler, ale konečnú podobu výsledku dal v 53. minúte Joonas Kemppainen.

C-skupina:

Fínsko - Nemecko 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) - 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), KUBUŠ (SR) - Fluri (Švaj.), Lhotský (ČR)

Fínsko: Koskinen - Kivistö, Lepistö, Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen - Junttila, Hartikainen, Kemppainen - Tolvanen, Kontiola, J. Peltola - Manninen, J. Lajunen, Pyörälä - Enlund, Koskiranta, Savinainen - Anttila

Nemecko: Aus den Birken - Ehrhoff, Boyle, Hördler, J. Müller, Krupp, M. Müller - Macek, Hager, Schütz - Kink, Y. Seidenberg, Pföderl - Reimer, Ehliz, Kahun - Plachta, Goc, Wolf - Noebels, Fauser

Viac o téme: Nemecko Fínsko ZOH 2018 Pjongčang