Česko sa triaslo o výsledok proti hokejovému trpaslíkovi: Kórea zmrazila favorita prvým gólom

Česko v zápase s Južnou KóreouČesko v zápase s Južnou Kóreou Zdroj: SITA/AP

PJONGČANG - Hokejisti Česka vstúpili do ZOH v Pjongčangu tesným víťazstvom 2:1 nad Kórejskou republikou. Domáci reprezentanti sa v prvej tretine ujali vedenia, ale góly Kovářa v presilovke a Řepíka v oslabení znamenali skóre 2:1, ktoré sa od 17. minúty už nezmenilo.

Česi nastúpia na ďalší zápas v sobotu od 4.10 SEČ proti Kanade, domáci reprezentanti sa v rovnaký deň od 8.40 stretnú so Švajčiarskom.

Česi ako favorit zápasu začali vlažne a súperovi dovolili v úvode viacero šancí. Minho Cho v 8. minúte strelou spoza Kovářa prestrelil Francouza a stal sa prvým Kórejcom, ktorý skóroval na hokejovom turnaji ZOH. Čechov inkasovaný gól vyprovokoval k aktívnejšej hre. Tá vyústila do vyrovnávajúceho gólu Kovářa v presilovke a v 17. minúte už viedli, keď v oslabení skóroval Řepík. Česi získali kontrolu nad zápasom, ale skóre dlho nevedeli zvýšiť a nevzdávajúci sa súper cítil šancu. Favorit zápasu bol strelecky aktívnejší, ale brankár Dalton bol pre Čechov veľkou prekážkou. Kórejci sa v závere zápasu dostali aj do tlaku, mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no Česi si tesné víťazstvo ustrážili.

Česko - Kórejská republika 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) - 8. Cho (Radunske). Rozhodovali: Lemelin (USA), Ohlund – Pihlblad (obaja Švéd.), Suominen (Fín.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

zostavy:
Česko: Francouz - Polášek, Nakládal, Kolář, Mozík, Němec, Vitásek, Jordán - Sekáč, Kovář, Erat - Červenka, Mertl, Vondrka - Zohorna, Koukal, Radil - Birner, Horák, Řepík
Kórejská republika: Dalton - Young, Won Kim, Don Ku Lee, Regan, Plante, Seo, Oh - Kisung Kim, Sangwook Kim, Testwuide - Swift, Cho, Radunske - Sangwoo Shin, Woosang Park, Wonjung Kim - Jin Kyu Park, Jun Lee, Sang Hoon Shin - Jeon

Viac o téme: Česko Južná Kórea ZOH 2018
  • Zdroj: športky, TASR