Ďalší skvelý výkon slovenských hokejistov: Američania tŕpli do poslednej sekundy!

Ján Laco blokuje strelu hráča USAJán Laco blokuje strelu hráča USA Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

PJONGČANG - Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli hráčom USA 1:2 vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu. Američania sa ujali vedenia v 8. minúte gólom Ryana Donata v presilovej hre. Zverenci Craiga Ramsayho vyrovnali už o 25 sekúnd neskôr zásahom Andreja Kudrnu, ktorý jemne tečoval strieľanú prihrávku kapitána Tomáša Surového. O triumfe zámorského tímu rozhodol v 43. minúte druhým gólom znovu v početnej výhode Donato. Reprezentanti Spojených štátov amerických sa vďaka triumfu posunuli na čelo tabuľky B-skupiny práve pred Slovákov.

Po vyrovnanom úvode stretnutia otvoril skóre v 8. min počas presilovej hry americký útočník Ryan Donato. Zásluhu na góle mal Troy Terry, ktorý na seba naviazal dvoch brániacich hráčov. Slováci bleskovo odpovedali, už o 25 sekúnd neskôr vyrovnal Andrej Kudrna, ktorý tečoval strieľanú prihrávku kapitána Tomáša Surového a puk napokon skončil v bránke Ryana Zapolského.

V druhej tretine hrali Američania dve presilové hry, zverenci Craiga Ramsayho jednu, no ani jeden tím početnú prevahu nevyužil. Príležitosti si vypracovali obe mužstvá, no proti gólom boli výborný brankári oboch reprezentácii.

Triumf reprezentantov Spojených štátov amerických stanovil v 43. min druhým gólom, opäť v presilovej hre, Donato kombináciou priamo pred slovenským gólmanom Jánom Lacom. Hokejisti spod Tatier sa v závere pokúsili o hru bez brankára a vytvorili si jednu veľkú príležitosť, ktorú mal Ladislav Nagy, no neskóroval.

USA - Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Donato (Terry, Chris Bourque), 43. Donato (Chris Borque, Arcobello) - 8. Kudrna (T. Surový, Čajkovský)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Wehrli - Fluri (obaja Švajč.), Otmakov (Rus.)

USA: Zapolski - Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy, Billins, Blum, Wisniewski - O'Neill, Roe, B. Little - B. Butler, Chris Bourque, Greenway - Donato, Terry, Arcobello - B. Gionta, Kolarik, Stoa

​Slovensko: J. Laco - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, J. Valach, Marek Ďaloga, Čajkovský - Kudrna, T. Surový, L. Nagy - M. Bakoš, Bubela, Marcel Haščák - M. Paulovič, M. Krištof, Ölvecký - Cingel, T. Marcinko, Lamper - Marek Hovorka

Viac o téme: Slovensko USA ZOH 2018 Pjongčang
  • Zdroj: športky, SITA