VIDEO Neuveriteľná dráma v Dortmunde, AC Miláno a Arsenal školili protivníkov

Radosť hráčov AC MilánoRadosť hráčov AC Miláno Zdroj: SITA/AP

ÖSTERSUND - Futbalisti švédskeho FK Östersund podľahli na vlastnej pôde favorizovaným hráčom londýnskeho Arsenalu 0:3 vo štvrtkovom prvom stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy 2017/2018. Severania tak nepotešili svojho anglického trénera Grahama Pottera, pre ktorého to bola priama konfrontácia proti rodákom z Britských ostrovov.

Za "kanonierov" sa presadili Nacho Monreal, Mesut Özil a vlastencom domáci Sotiris Papagiannopulos. Presvedčivý triumf 3:0 si pripísali aj Olympique Marseille doma proti Sportingu Braga i AC Miláno - na trávniku bulharského Razgradu.

Ani dva góly talianskeho búrliváka Maria Balotelliho nestačili francúzskemu OGC Nice k víťazstvu v súboji proti Lokomotivu Moskva. Za ruský tím dokázal hetrikom otočiť nepriaznivý stav portugalský reprezentant Manuel Fernandes. Vo štvrtok presvedčivo 3:0 triumfovali Olympique Marseille i AC Miláno

Futbalisti FC Kodaň v základnej zostave so slovenskými reprezentantmi Jánom Gregušom a Denisom Vavrom prehrali na vlastnom ihrisku s hráčmi Atlética Madrid 1:4 v štvrtkovom prvom stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy 2017/2018. Dánsky klub sa ujal vedenia zásluhou Viktora Fischera. Španieli ešte do prestávky dokázali otočiť skóre, keď sa presadili Saúl Ňiguez a Kevin Gameiro. Ďalšie zásahy hostí pridali v druhom polčase Antoine Griezmann a Vitolo.

Český zástupca FC Plzeň remizoval 1:1 na pôde srbského Partizana Belehrad. Domácich dostal do vedenia bývalý útočník Ružomberka a Zlatých Moraviec Léandre Tawamba. Hostia vyrovnali v druhom polčase zásluhou Radima Řezníka. V základnej zostave Plzne odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, Marek Bakoš a Matúš Kozáčik do zápasu nezasiahli.

Výsledky štvrtkových prvých stretnutí šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018 (hrá sa na odvetu):

FCSB (Rum.) - Lazio Rím (Tal.) 1:0 (1:0)
Gól: 29. Gnohéré, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Partizan Belehrad (Srb.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:1 (0:0)
Góly: 58. Tawamba - 81. Řezník, ČK: 85. M. Mitrovič (Partizan) po 2. ŽK, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)
Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie a v 84. min videl ŽK, Marek Bakoš a Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) boli na lavičke náhradníkov

Olympique Lyon (Fr.) - FC Villarreal (Šp.) 3:1 (0:0)
Góly: 46. Ndombele, 49. Fekir, 82. Depay - 63. Fornals, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Celtic Glasgow (Škót.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 1:0 (0:0)
Gól: 78. McGregor, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

AEK Atény (Gréc.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 1:1 (0:1)
Góly: 80. Ajdarevič - 19. Cygankov, rozhodoval: Del Cerro (Šp.)

FC Kodaň (Dán.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:4 (1:2)
Góly: 15. Fischer - 21. Ňíguéz, 37. Gameiro, 71. Griezmann, 77. Vitolo, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)
Ján Greguš a Denis Vavro (obaja Kodaň) odohrali celé stretnutie

FC Astana (Kaz.) - Sporting Lisabon (Portug.) 1:3 (1:0)
Góly: 7. Tomasov - 48. Bruno Fernandes (z pok. kopu), 50. Gelson Martins, 56. S. Doumbia, ČK: 62. Logvinenko (Astana) po 2. ŽK, rozhodoval: Buquet (Fr.)

Olympique Marseille (Fr.) - Sporting Braga (Portug.) 3:0 (1:0)
Góly: 4. a 69. Germain, 74. Thauvin, rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

FK Östersund (Švéd.) - FC Arsenal (Angl.) 0:3 (0:2)
Góly: 13. Monreal, 24. Papagiannopulos (vlastný), 58. Mesut Özil, rozhodoval: Fernández Borbalán (Šp.)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - AC Miláno (Tal.) 0:3 (0:1)
Góly: 45. Cutrone, 64. R. Rodríguez (z pok. kopu), 90. Borini, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) - RB Salzburg (Rak.) 2:2 (0:1)
Góly: 57. Odriozola, 80. Januzaj - 27. Oyarzabal (vlastný), 90. Minamino, rozhodoval: Madden (Škót.)

Spartak Moskva (Rus.) - Athletic Bilbao (Šp.) 1:3 (0:3)
Góly: 60. Luiz Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45. Kutepov (vlastný), rozhodoval: Bastien (Fr.)

OGC Nice (Fr.) - Lokomotiv Moskva (Rus.) 2:3 (2:1)
Góly: 4. a 28. Balotelli (druhý z pok, kopu) - 45., 69. a 77. Manuel Fernandes (prvý z pok. kopu), ČK: 67. Coly (Nice), rozhodoval: Kovács (Rum.)

Borussia Dortmund (Nem.) - Atalanta Bergamo (Tal.) 3:2 (1:0)
Góly: 65. a 90. Batshuayi, 30. Schürrle - 51. a 56. Iličič, rozhodoval: Stefaňski (Poľ.)

Viac o téme: Borussia Dortmund AC Miláno Atalanta Bergamo Ludogorec Razgrad