Slovenkám úvod turnaja v Klagenfurte nevyšiel: Nestačili na Češky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KLAGENFURT - Slovenská ženská hokejová reprezentácia vstúpila do turnaj štyroch krajín Wörthersee Trophy v rakúskom Klagenfurte prehrou. Zverenky trénerky Jenny Potterovej sa v piatkovom derby proti Češkám nedokázali gólovo presadiť a podľahli im 0:3.

Ďalšími súperkami Sloveniek, pre ktoré je podujatie prípravou na aprílový vrchol sezóny - štart v A-skupine I. divízie MS vo francúzskom Vaujany, budú v sobotu domáce Rakúšanky (15.45 h) a v nedeľu Nemky (11.30).

Výsledky - Wörthersee Trophy v rakúskom Klagenfurte - piatok:
Rakúsko - Nemecko 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Česko - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Polenská (Lerchová, Hymiárová), 36. Tejralová (Vonková), 60. Polenská (Horálková, Hymiárová)
Vylúčené: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Winklmayr - Klemm, Grascher

Zostava SR: Kiapešová - Čurmová, T. Ištocyová, Drábeková, Vargová, Cagáňová, Dzurinová, Sulíková - Klimašová, Korenková, Záborská - Gápová, Kubeková, L. Ištocyová - Nemečková, Matejková, Maskalová - Honečková, Králiková, Kučerková

Hlas (zdroj: SZĽH):
Ján Bezdek (asistent trénerky SR): "Rozdiel nebol tak viditeľný, ako ukazuje konečný rezultát. Začali sme dobre a najmä v prvej tretine sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili, a to nás stálo lepší výsledok. Od druhej tretiny sa nám Češky herne vyrovnali, začali oveľa lepšie korčuľovať a v závere každej tretiny sa presadili strelecky."