Olympijský trón ovládlo Švajčiarsko: Obhajkyňa zlata totálne zlyhala

Na snímke uprostred švajčiarska akrobatická lyžiarka Sarah HöfflinováNa snímke uprostred švajčiarska akrobatická lyžiarka Sarah Höfflinová Zdroj: TASR/AP Photo/Gregory Bull

PJONGČANG - Švajčiarska akrobatická lyžiarka Sarah Höfflinová získala na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu v slopestyle.

Vo finále triumfovala pred krajankou Mathildou Gremaudovou, bronz putuje do Veľkej Británie zásluhou Isabel Atkinovej.

Dvadsaťsedemročná víťazka v Snehovom parku Phoenix predviedla skvelú tretiu finálovú jazdu. Za tú dostala od rozhodcov 91,20 bodov a to ju katapultovalo na olympijský trón. jej krajanka Gremaudová brala striebro za výkon 88,00 bodov, ktorý dosiahla už v prvej finálovej jazde. Víťazka kvalifikácie Švédka Emma Dahlströmová obsadila až 11. miesto vo finálovej 12-ke.

Zlyhala obhajkyňa zlata zo Soči Dara Howellová z Kanady, prvá olympijská víťazka v tejto disciplíne skončila už v kvalifikácii, tam bola po dvoch pokazených jazdách až 21. Úradujúca majsterka sveta, 16-ročná Francúzka Tess Ledeuxová, bola v kvalifikácii 15.