VIDEO Wigan vyradil favorizované City: Nahnevaný Guardiola sa pustil do trénera hostí

Pep Guardiola v roztržke s trénerom Wiganu Paulom CookomPep Guardiola v roztržke s trénerom Wiganu Paulom Cookom Zdroj: SITA/AP Photo/Rui Vieira

LONDÝN - Futbalisti treťoligového Wiganu Athletic v pondelok senzačne prenikli do štvrťfinále Anglického pohára (FA Cup) 2017/2018. V zápase osemfinále doma zvíťazili 1:0 nad hráčmi Manchestru City, suverénneho lídra tamojšej najvyššej súťaže Premier League. O jediný gól sa v 79. min postaral severoírsky útočník Will Grigg. Hostia hrali od záveru prvého polčasu bez vylúčeného stredopoliara Fabiana Delpha. Wigan v marcovom štvrťfinále nastúpi proti FC Southampton.

"Gratulujem Wiganu," povedal pre klubový web tréner "The Citizens" Pep Guardiola a pokračoval: "Skórovali z jednej strely na bránku po našej chybe. Utvorili sme si dosť príležitostí, no v niektorých zápasoch jednoducho nemôžete streliť gól. Svojich zverencov hodnotím podľa nasadenia, a to bolo v poriadku. Musíme sa teraz sústrediť na nedeľňajšie finále (súboj proti londýnskemu FC Arsenal v Ligovom pohári)."

Mimo iného sa španielsky tréner dostal do osobnej potýčky s manažérom Wiganu Paulom Cookom, ktorý podľa Guardiolu až priveľmi loboval u štvrtého rozhodcu za červenú kartu pre Delpha. Celý incident sa odohral počas polčasovej prestávky v tuneli pri odchode do šatní.

Wigan víťazstvom nad City pripomenul triumf 1:0 nad identickým súperom vo finále FA Cupu 2012/2013. Vtedy však Athletic bol súčasťou Premier League, nie League One. "Je to lepšie než ten triumf," uviedol pre BBC niekdajší hráč Wiganu Kevin Kilbane a doplnil: "Keď som v zostave City videl mená ako David Silva, Sergio Agüero a Leroy Sané, zverencom Paula Cooka som nedával šancu. Aj zásluhou výbornej atmosféry na štadióne však vynikajúco bránili a zužitkovali príležitosť, keď sa im naskytla."

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Wigan Athletic
  • Zdroj: SITA; Športky