VIDEO Barcelona dokázala v Londýne skórovať: Šláger proti Chelsea víťaza nespoznal

Lionel Messi v súboji o loptu Lionel Messi v súboji o loptu Zdroj: TASR/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Chelsea Londýn na Stamford Bridge remizovala v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2017/2018 s FC Barcelonou 1:1, odveta je tiež na programe 14. marca na Camp Nou. V Londýne sa domáci od úvodných minút zatiahli pred vlastnú šestnástku, Katalánci mali podľa očakávania držanie lopty, ale veľké šance si nevytvárali.

Boli to práve domáci, ktorí mali oveľa väčšie šance. Zaujali najmä dve utešené technické strely Brazílčana Williana. Ten najprv v 35. minúte trafil ľavú žrď ter Stegenovej brány a potom pre zmenu pravú v 42. minúte. V druhom dejstve ako prvý pohrozil Suarez v 55. minúte, no jeho krížna strela išla mimo. Udrelo ale na druhej strane, keď v 62. minúte si pekne naviedol pred šestnástkou loptu Willian a pravačkou technicky po zemi zakrútil loptu presne k ľavej žrdi. Domáci boli na koni, ale v 75. minúte ich hrubou chybou zrazil Christensen zbytočnou krížnou prihrávkou pred vlastnou šestnástkou. Tú zachytil Iniesta, našiel Messiho a ten rutinérsky z druhej vlny ukončil nepríjemnú sériu, keď v predchádzajúcich ôsmich dueloch proti "The Blues" neskóroval. V zaujímavom zápase už gól nepadol a tak do odvety pôjde v o čosi lepšej pozícii katalánsky gigant.

FC Chelsea (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 1:1 (0:0)
Góly: 62. Willian - 75. Messi, rozhodoval: Cakir (Tur.)
Zostavy:
FC Chelsea: Courtois - Azpilicueta, A. Christiansen, Rüdiger - Moses, Fábregas (84. Drinkwater), N. Kanté, Marcos Alonso - Willian, E. Hazard, Pedro Rodríguez (83. Morata)
FC Barcelona: Ter Stegen - Piqué, Busquets, Umtiti - Sergi Roberto, Rakitič, Paulinho (63. Aleix Vidal), Jordi Alba - Messi, L. Suárez, Iniesta (90.+ André Gomes)

Viac o téme: FC Barcelona Chelsea FC