VIDEO Myslel si, že sa prerušila hra: Následným konaním pobavil celý svet

Futbalisti MSV DuisburgFutbalisti MSV Duisburg Zdroj: Twitter/MSV Duisburg

DUISBURG - Ani gól inkasovaný po kurióznej chybe brankára Marka Flekkena nepripravil futbalistov Duisburgu o výhru 2:1 nad Ingolstadtom v druhej nemeckej lige. 24-ročný Holanďan sa rozhodol v priebehu súperovho útoku opustiť bránu a šiel sa napiť, zatiaľ čo Ingolstadt ľahko skóroval do prázdnej brány.

V 18. minúte hosťujúci tím poslal dlhý nákop z vlastnej šestnástky po individuálnej akcii stredom ihriska. Jeden ze stopérov sa rozhodol akciu prerušiť tým, že poslal hlavičku na vlastného brankára, aby chytil loptu. Lenže, Flekken bol k nemu obrátený chrbtom a hru si vôbec nevšímal, šiel sa napiť.

Až keď loptu dobehol Stefan Kutschke a v pohode zblízka skóroval do prázdnej brány, tak sa Flekken zdesene otočil a uvedomil si, čo sa stalo. Duisburg napokon vyhral, keď využil presilovku po vylúčení Almonga Cohena a rozhodol z penalty.

"Tesne predtým sme dali gól, ale nevšimol som si, že ho rozhodcovia neuznali. Všetci oslavovali, znela oslavná hudba, tak som sa otočil a šiel sa napiť, zrazu bola lopta v mojej bráne a bol z toho gól," opísal situáciu Flekken pre klubový web.

"Teraz sa tomu môžem smiať, bola to naozaj kuriózna situácia. Najbližšie si už do bránky fľašu s vodou nebudem dávať," dodal brankár z Holandska, ktorý na seba upozornil pred rokom a pol, keď dal v poslednej minúte ligového zápasu gól po štandardnej situácii.

Kurióznu situáciu si všimol i český gólman Petr Čech, ktorý Flekkenovo počínanie okomentoval na Twitteri slovíčkom "WOW" a udiveným smajlíkom. K incidentu príde v 16. sekunde videa.

Viac o téme: MSV Duisburg Mark Flekken