VIDEO Liverpool s chuťou prebil West Ham, katastrofa West Bromwichu pokračuje

Sadio Mané so spoluhráčmiSadio Mané so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotňajšom zápase 28. kola anglickej Premier League nad domácej pôde nad West Ham United 4:1.

"The Reds" sa ujali vedenia v 29. minúte, keď sa hlavou po rohu presadil Emre Can. V 51. minúte sa presadil zblízka Mohamed Salah, o šesť neskôr využil zaváhanie brankára Roberto Firmino a upravil na 3:0. "Kladivárom" sa o chvíľu na to podarilo vyrovnať úspešným protiútokom Michaila Antonia. Posledné slovo však mali opäť domáci. V 77. minúte upravil na konečných 4:1 Sadio Mane.

Liverpool sa tak posunul na druhú priečku tabuľky o bod pred druhý Manchester United, ten však má k dobru ešte nedeľňajšie derby s Chelsea Londýn. Štvrtý zápas bez prehry (2 výhry, 2 remízy) zaznamenali hráči Brightonu, ktorí doma zdolali Swansea 4:1.

Dva góly strelil Glenn Murray, po jednom pridali Anthony Knockaert a Jürgen Locadia, Lewis Dunk si strelil vlastný gól. Hráči Leicestru City remizovali so Stoke City 1:1.

Brighton - Swansea 4:1 (1:0)
Góly: 18. a 69. Murray (prvý z 11m), 73. Knockaert, 90. Locadia - 86. Dunk (vl.)

Burnley - Southampton 1:1 (0:0)
Góly: 67. Barnes - 90. Gabbiadini

Liverpool - West Ham 4:1 (1:0)
Góly: 29. Can, 51. Salah, 57. Firmino, 77. Mane - 59. Antonio

West Brom - Huddersfield 1:2 (0:0)
Góly: 64. Dawson - 48. van La Parra, 56. Mounie

Viac o téme: FC Liverpool West Ham United