VIDEO Šláger Premier League pre Manchester United: V domácom derby zdolal Chelsea

Radosť hráčov UnitedRadosť hráčov United Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Šláger nedeľňajšieho programu najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League sa skončil víťazstvom domáceho Manchestru United nad londýnskou Chelsea 2:1. Hostí poslal v prvom polčase do vedenia brazílsky reprezentant Willian. Domáci stihli vyrovnať ešte pred prestávkou, keď sa presadil domáci útočník Romelu Lukaku.

Tri body pre "červených diablov" zabezpečil v druhom polčase anglický reprezentant Jesse Lingard. United sa vrátili na druhé miesto v tabuľke, odkiaľ ich vytlačil FC Liverpool po sobotňajšom víťazstve nad West Hamom. Chelsea naďalej patrí až piate miesto, momentálne sa nachádza mimo pozícií zaručujúcich účasť v budúcoročnej skupinovej fáze Ligy majstrov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Manchester United - FC Chelsea 2:1 (1:1)
Góly: 39. R. Lukaku, 75. Lingard - 32. Willian

Viac o téme: Manchester United Chelsea FC