VIDEO Griezman sa proti Seville blysol hetrikom, Villarreal doma zdolal Getafe

Antoine Griezmann madridské Atlético nehodlá opustiťAntoine Griezmann madridské Atlético nehodlá opustiť Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Villarrealu zvíťazili v nedeľňajšom dueli 25. kola španielskej La Ligy na domácom ihrisku nad Getafe tesne 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral už v 3. minúte turecký útočník Enes Ünal. Hostia nepremenili dva pokutové kopy, v 36. minúte zaváhal z 11 m Angel Rodriguez a v 51. minúte neskóroval z bieleho bodu ani Jorge Molina.

Oba penaltové pokusy zlikvidoval brankár domácich Sergio Asenjo. "Je to prvýkrát v kariére, čom som chytil dve jedenástky. Nepovedal by som, že som špecialista na pokutové kopy, iba som dvakrát vystihol stranu. Som za to veľmi šťastný," citovala agentúra DPA Asenja.

Hráči Bilbaa zvíťazili nad poslednou Malagou 2:1 a v tabuľke sa posunuli na 12. miesto. Atletico Madrid si upevnilo druhé miesto v tabuľke po hladkom víťazstve 5:2 na pôde FC Sevilla, na ktorom sa hetrikom podieľal francúzsky útočník Antoine Griezmann. Na FC Barcelona strácajú zverenci trénera Diega Simeoneho sedem bodov.

sumáre:
FC Sevilla - Atletico Madrid 2:5 (0:2)
Góly: 85. Sarabia, 89. Nolito - 29. Costa, 42., 51. a 81. Griezmann (druhý z 11 m), 65. Koke

CF Villarreal – CF Getafe 1:0 (1:0)
Gól: 3. Ünal

Athletic Club Bilbao – CF Malaga 2:1 (2:1)
Góly: 17. Susaeta, 44. San Jose – 13. En-Nesyri, ČK: 84. En-Nesyri

CF Valencia – Real Sociedad 2:1 (1:0)
Góly: 34. a 68. Mina – 54. Oyarzabal