Rozlúčka podľa najkrajších snov: Slovanisti ukončili sezónu výhrou nad Minskom

Slovanisti sa tešia po góleSlovanisti sa tešia po góle Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava ukončili sezónu 2017/2018 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) štvrtkovým domácim triumfom 4:2 nad bieloruským Dinamom Minsk. Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa tak víťazne rozlúčili so súťažným ročníkom a svojimi priaznivcami. Slovan vo štvrtok viedol už od 24. sekundy gólom Ryana Garbutta, no za hostí vyrovnal Quinton Howden. Domácim potom zariadil najtesnejší náskok Marek Viedenský a tretí gól pridal Colby Genoway. Za Minsk v 53. min skorigoval Kristian Chenkeľ, konečnú podobu výsledku dal 40 sekúnd pred treťou sirénou do prázdnej bránky Marek Hecl.

Bratislavský klub v tomto ročníku v 56 dueloch nazbieral 58 bodov a v tabuľke Západnej konferencie obsadil predposlednú 12. pozíciu. O matematickú šancu na prienik do play-off prišiel už v prvej polovici januára.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - štvrtok:

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Garbutt (Z. Boychuk), 7. Viedenský (Lamper, Meszároš), 34. Colby Genoway (Lamper, Garbutt), 60. Hecl - 3. Howden (Skille, Fontaine), 53. Chenkeľ (Kitarov, Karabaň)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Colby Genoway (Slovan) 10+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Osin - Golovľov, Palej (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Štěpánek - A. Meszároš, Sersen, Černý, Després, Bačík, Švarný, Hedera - Lamper, Z. Boychuk, Garbutt - Colby Genoway, Viedenský, Réway - M. Sloboda, A. Šťastný, Skalický - Ščerbatov, Sádecký, Hecl
Minsk: Enroth - Lisovec, Gragnani, Osipov, Korobov, Chenkeľ, Šinkevič, Znacharenko - Fontaine, Howden, Skille - Linglet, Kovyršin, Pavlovič - Drozd, Volkov, Kitarov - Karabaň, Ambrožejčik

Slovan začal zostra a už v 24. sekunde viedol 1:0 - Garbutt vnikol do útočného pásma po pravej strane a delovkou pod hornú žŕdku prekonal Enrotha. Radosť domácich z náskoku trvala necelé tri minúty, keďže Howden zasunul puk za Štěpánka po peknej prihrávke od Skilleho. Vzápätí prišla presilovka pre Slovan a sekundu po jej skončení Bratislavčania opäť vyhrávali, delovku Meszároša od modrej čiary a teči Lampera usmernil medzi Enrothove betóny Viedenský. V druhej polovici prvej tretiny obaja súperi nevyužili po jednej presilovke.

V druhej tretine šancí na oboch stranách ubudlo, brankári nemali veľa práce. Prišla však 34. min a Colby Genoway strelou z pravého kruhu prekonal Enrontha, Slovan viedol 3:1. Pokus Howdena potom kryl Štěpánek a so strelou Hecla na opačnej strane si poradil brankár Dinama Minsk.

V úvode tretej časti sa Slovan úspešne ubránil 32-sekundovej presilovke súpera o dvoch korčuliarov, v 48. min pálil Bačík do betónov Enrotha. V 53. min sa hosťom podarilo znížiť zásluhou dorážky Chenkeľa, ale 40 sekúnd pred treťou sirénou dal konečnú podobu výsledku domáci Marek Hecl. Škvrnou bola bitka v stredovom kruhu po strelení Heclovho gólu.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Dinamo Minsk
  • Zdroj: športky