Fenomenálny Hirscher v predstihu získal malý glóbus: Skvelé druhé kolo Adama Žampu!

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: SITA/AP - Alessandro Trovati

KRANJSKA GORA - Rakúšan Marcel Hirscher sa stal víťazom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore. V predstihu zároveň získal malý krištáľový glóbus v tejto disciplíne. V celkovom hodnotení obrovského slalomu triumfoval piatykrát v kariére a štvrtú sezónu po sebe. Fenomenálny Rakúšan má stále šancu uspieť po siedmy raz, navyše bez prerušenia, aj v konečnom poradí SP.

Dvadsaťdeväťročný Hirscher v sobotu zvíťazil s veľkým náskokom 1,66 s pred Nórom Henrikom Kristoffersenom a 2,51 s pred Francúzom Alexisom Pinturaultom. Držiteľ zlatej medaily v obrovskom slalome z nedávnych ZOH v Pjongčangu Hirscher si v Kranjskej Gore pripísal jedenáste víťazstvo v aktuálnej sezóne a piate v obrovskom slalome. Celkovo do svojej jagavej zbierky pridal 56. triumf v pretekoch Svetového pohára a 28. v obrovskom slalome.

Z dvojice slovenských bratov Žampovcov sa viac darilo staršiemu Adamovi, ktorý sa z 29. pozície po 1. kole zásluhou skvelej druhej jazdy prepracoval na konečnú 15. priečku (+5,65 s) a získal 16 bodov do poradia SP. Mimochodom, v 2. kole bol rýchlejší ako Adam Žampa akurát víťaz pretekov Hirscher. Andreas Žampa skončil v 1. kole na 43. mieste (+8,69 s) a nekvalifikoval sa medzi elitnú tridsiatku.

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:20,76 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,66 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +2,51, 4. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +2,78, 5. Žan Kranjec (Slovin.) +3,44, 6. Manuel Feller (Rak.) +3,64, ... 15. Adam Žampa +5,65, ... 43. Andreas Žampa (obaja SR) +8,69 - nepostúpil do 2. kola

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 30 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1354 bodov, 2. Henrik Kristoffersen 1125, 3. Aksel Lund Svindal 716, 4. Alexis Pinturault (Fr.) 687, 5. Kjetil Jansrud (všetci Nór.) 665, 6. Beat Feuz (Švaj.) 636, ... 90. Adam Žampa 36, ... 118. Andreas Žampa (obaja SR) 18

Poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 7 z 8 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 620 bodov - istota malého glóbusu, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 495, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 329, 4. Manuel Feller (Rak.) 283, 5. Mats Olsson (Švéd.) 259, 6. Žan Kranjec (Slovin.) 227, ... 43. Andreas Źampa 18, ... 45. Adam Žampa (obaja SR) 16

Marcel Hirscher Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - Alessandro Trovati

Viac o téme: Marcel Hirscher Adam Žampa