Famózny Adam Žampa s najlepším výsledkom sezóny: Kľúčovú pasáž zvládol lepšie len víťaz!

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: SITA/AP - Alessandro Trovati

KRANJSKA GORA - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral sobotňajšie preteky Svetového pohára v obrovskom slalome a v predstihu ovládol celkovú klasifikáciu tejto disciplíny. V slovinskej Kranjskej Gore predstihol svojho súpera v boji o malý krištáľový glóbus Nóra Henrika Kristoffersena o 1,66 sekundy, tretí skončil Francúz Alexis Pinturault (+2,51). Slovák Adam Žampa dosiahol 15. miestom svoj najlepší výsledok v sezóne, keď druhom kole zajazdil druhý najrýchlejší čas.

Ako jeden z mála štartujúcich sa Adam Žampa v druhom kole skvele vyrovnal s kľúčovou pasážou pred tretím medzičasom. Prechod do zatvoreného oblúku vyžadoval menej agresívny a širší nájazd, čo slovenský zjazdár zvládol na jednotku. Väčšina pretekárov vletela do tejto bránky príliš priamo a nepokojné povrchové vlnky im lyže zviezli hlboko nad ďalšiu bránku a keďže nasledoval menej strmý úsek, stratili tam desiatky desatín, ba až celé sekundy. V 2. kole bol rýchlejší ako Adam Žampa akurát víťaz pretekov Hirscher. Andreas Žampa skončil v 1. kole na 43. mieste (+8,69 s) a nekvalifikoval sa medzi elitnú tridsiatku.

Najrýchlejší v obidvoch kolách bol dvadsaťdeväťročný Hirscher, ktorý slávil svoje 56. víťazstvo v pretekoch SP. Rakúsky zjazdár získal svoj piaty krištáľový glóbus v obrovskom slalome v kariére, štvrtý v rade. "Dnes som cítil tlak, to sa nedá poprieť. Išlo o veľa, ale všetko vyšlo tak, ako som si predstavoval," citovala Hirschera agentúra DPA.

Viac o téme: Marcel Hirscher Adam Žampa
  • Zdroj: SITA, TASR, športky