VIDEO Real ďalšie ligové zaváhanie nepripustil: Ronaldo dvojgólovým hrdinom

Cristiano Ronaldo a jeho gólová radosťCristiano Ronaldo a jeho gólová radosť Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom dueli 27. kola španielskej ligy nad Getafe 3:1. V tabuľke im patrí tretia pozícia s 12-bodovým mankom na Barcelonu, ktorá má zápas k dobru.

Favorit viedol už po prvom polčase dvojgólovým rozdielom po presných zásahoch Garetha Balea a Cristiana Ronalda, hostia po zmene strán napriek vylúčeniu Loica Remyho korigovali skóre gólom z pokutového kopu. Na konečných 3:1 upravil v 78. minúte opäť Ronaldo.

Brankár Getafe Emiliano Martinez Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

Girona triumfovala na ihrisku v tabuľke šiesteho Villarrealu 2:0. Girona je momentálne na 7. priečke, na svojho súpera stráca bod.

FC Sevilla na domácom trávniku zdolala Athletic Bilbao 2:0. V tabuľke je so 45 bodmi na piatej pozícii.

Villarreal - Girona 0:2 (0:1)
Góly: 16. Stuani, 80. Lozano

FC Sevilla - Bilbao 2:0 (0:0)
Góly: 27. Muriel, 32. F. Vázquez

La Coruňa - Eibar 1:1 (1:1)
Góly: 33. Dmitrovič (vlastný) - 11. Inui, ČK: 39. Koval (La Coruňa)

Leganés - Málaga 2:0 (0:0)
Góly: 55. Eraso, 62. Amrabat

Real Madrid - Getafe 3:1 (2:0)
Góly: 45. a 78. C. Ronaldo, 24. Bale - 65. Portillo (z pok. kopu), ČK: 47. L. Rémy (Getafe) po druhej ŽK

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Getafe Gareth Bale Real Madrid CF