Neskutočný Hudáček ničil hviezdy Petrohradu: Čerepovec bol kúsok od senzácie

Hráči Petrohradu oslavujú gólHráči Petrohradu oslavujú gól Zdroj: Twitter Хоккейный клуб СКА

PETROHRAD - Hokejisti Severstaľu Čerepovec s Júliusom Hudáčkom v bránke vzdorovali víťazovi základnej časti SKA Petrohrad v úvodnom zápase štvrťfinále play-off KHL, napokon hviezdnemu tímu podľahli 3:4 po predĺžení.

Rozhodujúci zásah strelil počas presilovej hry v 68. min čerstvý olympijský víťaz z kórejského Pjongčangu Pavel Daciuk. Hudáček sa prezentoval 42 úspešnými zákrokmi.

Súhrn výsledkov nedeľňajších prvých stretnutí štvrťfinále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na štyri víťazstvá:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 6:4 (3:0, 1:2, 2:2) - stav série 1:0
Góly: 12. a 57. Hartikainen, 5. Garejev, 11. Majorov, 37. Omark, 51. P. Larsen - 25. Kugryšev, 26. Minejev, 45. Chochriakov, 47. Galimov

Traktor Čeľabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 7. Bailen, 9. Kruchinin, 41. Videll, 68. Kravcov - 11. Kulikov, 52. Nestrašil, 55. Šiksatdarov

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Magnitogorsk 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) - stav série 0:1

Jokerit Helsinki - HK Soči 7:2 (2:1, 4:0, 1:1) - stav série 1:1
Góly: 19. a 51. Tolvanen, 3. Palola, 22. J. Norman, 25. Gilroy, 27. Jormakka, 30. N. Jensen - 17. Polášek, 41. Lugin

Lokomotiv Jaroslavľ - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 10. Čerepanov, 59. P. Kontiola - 1. S. Kosticyn

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 13. Kovaľčuk, 48. Vojnov, 57. Šipačov, 68. Daciuk - 27. Kagarlickij, 36. Geraskin, 60. Jašin