VIDEO Favorizované Toronto víťazne, Milwaukee vďaka Antetokunmpovi ukončilo nepriaznivú sériu

Hráč Los Angeles Clippers Montrezl Harrell smečuje na kôš Hráč Los Angeles Clippers Montrezl Harrell smečuje na kôš Zdroj: TASR/AP Photo/Ringo H.W. Chiu

NEW YORK - Basketbalisti Toronta na vlastnej palubovke zvíťazili nad hráčmi Charlotte 103:98 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NBA. Domáci ťahali za dlhší koniec celý zápas. Iskierku nádeje vykresali hostia v závere štvrtej štvrtiny, keď sa 5 minút pred koncom dostali na rozdiel dvoch bodov, no Raptors si víťazstvo nenechali vziať.

"Nehrali sme dobre. Minulý rok by sme pravdepodobne prehrali po takomto výkone, ale teraz rozhodli skúsenosti," priznal tréner domácich Dwane Casey.

Najúspešnejším hráčom Toronta bol DeMar DeRozan s 19 bodmi, doplnili ho Jonas Valančiunas s 18 a Serge Ibaka so 17 bodmi. V drese Hornets sa najviac darilo Kembovi Walkerovi, ktorý nastrieľal 27 bodov. Raptors dosiahli jedenásty triumf v ostatných 12 zápasoch a sú neohrozenými lídrami Východnej konferencie.

Hviezdny Giannis Antetokunmpo mal "leví podiel" na triumfe Milwaukee nad Philadelphiou 118:110. Dvadsaťtriročný hráč prispel k víťazstvu 35 bodmi. Bucks pritom zaostávali aj o 20 bodov v prvom polčase, v druhom o 19. Stali sa prvým tímom od roku 2015, ktorému sa podarilo so "sixers" zvrátiť viac ako 15-bodové manko a uspieť v stretnutí. "Do duelu sme vstúpili s vedomím, že musíme vyhrať. Prehrávali sme o 19, 20 bodov, no neprestali sme hrať," povedal Antetokunmpo. Milwaukee pretrhlo štvorzápasovú šnúru nezdarov.