Hudáček odolával len prvú tretinu: Hviezdy Petrohradu vyhnali Slováka z brány Čerepovca

Július Hudáček Július Hudáček Zdroj: severstalclub.ru

MOSKVA - Hokejistom Čerepovca nevyšiel druhý zápas štvrťfinále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), na ľade hráčov Petrohradu podľahli hladko 4:7 aj keď po prvej tretine aj zásluhou slovenského brankára hostí Júliusa Hudáčka svietil na svetelnej tabuli ešte vyrovnaný stav 1:1.

Hudáček však napokon obrovskému tlaku domácich hviezd neodolal. Šiesty gól domácich v 52. minúte Slováka definitívne vyhnal z bránky Čerepovca, v ktorej ho nahradil Alexej Artamkin. Petrohrad vedie v sérii hranej na štyri víťazné zápasy už 2:0.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA:

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 2:7 (0:2, 2:3, 0:2) - stav série 1:1
Góly: 30. Panin, 31. V. Tkačov - 16., 29. a 43. Petersson, 16. A. Galimov, 32. Chochriakov, 37. Fisenko, 47. Košelev

Traktor Čeľabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - stav série 2:0
Góly: 2. Gynge, 26. Šolochov, 58. Videll, 59. Kručinin - 37. Piganovič

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Magnitogorsk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stav série 1:1

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 7:4 (1:1, 4:2, 2:1) - stav série 2:0
Góly: 16. a 48. Daciuk, 24. a 34. Gusev, 25. Tichonov, 32. Barabanov, 52. Kablunov - 4. a 27. Kagarlickij, 30. Ugarov, 54. Stránsky