VIDEO Pánik mal prsty v dvoch góloch Arizony, Chára a Sekera s asistenciami

Richard Panik a Tyson BarrieRichard Panik a Tyson Barrie Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik zaznamenal v noci na nedeľu v zámorskej NHL gól a asistenciu, ale ani jeho dva body nestačili Arizone k víťazstvu. Coyotes prehrali na ľade Colorada 2:5. Bodovo sa presadili aj dvaja slovenskí obrancovia. Kapitán Bostonu Zdeno Chára prispel asistenciou k triumfu Bruins nad Chicagom 7:4. "Medvedi" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov, hoci po druhej tretine prehrávali 3:4.

"Oni bojujú o play-off, ale my sme sa nechceli len tak prizerať a hrať pre zábavu. Škoda, že sme vydržali iba krátko," uviedol Richard Pánik podľa webu NHL. Odchovanec martinského hokeja na ľade strávil 18:32 min a strelou až šesťkrát ohrozil brankárov domáceho tímu, najviac spomedzi všetkých aktérov.

Obranca Zdeno Chára ako kapitán prispel jednou asistenciou k domácemu víťazstvu Bostonu 7:4 nad Chicagom. Čoskoro 41-ročný zadák (nar. 18. marca 1977) sa podieľal na poslednom góle stretnutia, Sean Kuraly ho dosiahol v záverečnej minúte do prázdnej bránky. "Medvede" po druhej tretine zaostávali 3:4, no v tretej časti štyrmi gólmi otočili vývoj. Chára strávil na ľade 20:09 min, útočník Tomáš Jurčo v drese "jastrabov" 14:46 min a pripísal si štyri trestné minúty. Boston sa stal len siedmym tímom v histórii NHL, ktorý zvládol víťazne šesť domácich súbojov v sérii. "Dejú sa veľké veci. Snažíme sa dotiahnuť na Tampu na čele a keďže tá víťazí, musíme aj my. Najmä o domácich zápasoch to platí a aj vtedy, keď sa nám nedarí vždy podľa predstáv," uviedol obranca Bruins Nick Holden.

Kormidelníka Blackhawks Joela Quennevilla mohla utešiť aspoň skutočnosť, že sa v sobotu osamostatnil na druhom mieste historického poradia hlavných trénerov v počte odkoučovaných zápasov v NHL - na konte má 1608 stretnutí, o jedno viac než Al Arbour. Na čele poradia je legendárny Scotty Bowman s 2141 zápasmi. "Niektorým gólom súpera sme mohli zabrániť, ale najmä v presilovkách zahrali výborne," skonštatoval 59-ročný Quenneville.

Z víťazstva Vegas Golden Knights 2:1 po samostatných nájazdoch na ľade Buffala Sabres sa tešil slovenský útočník "rytierov" Tomáš Tatar, odohral 16:17 min a pripísal si plusový bod. Vegas zaostávalo, no v 56. min zmazalo manko a v nájazdoch sa jeho hrdinom stal Fín Erik Haula. S 31 zákrokmi sa zaskvel brankár Vegas Marc-Andre Fleury, ktorý dosiahol 399. víťazstvo v NHL. "Bol skvelý. On bol kľúčom pre naše víťazstvo, je významná súčasť tejto partie," pochválil Fleuryho tréner Gerard Gallant.

Ambiciózny nováčik Vegas dosiahol dvadsiate víťazstvo na ľade súpera, čím stanovil nový rekord v porovnaní s mužstvami, ktoré absolvovali v NHL svoju prvú sezónu. Doterajší rekordný zápis 19 víťazstiev zo sezóny 1993/1994 patril tímu Mighty Duckc of Anaheim. Golden Knights vedú s náskokom 12 bodov Pacifickú divíziu a v NHL má viac bodov iba trio Tampa Bay, Boston a Nashville. Tampa Bay ako prvý tím v tejto sezóne sa dostala na hranicu 100 bodov. To vďaka víťazstvu nad Montrealom 3:2 po samostatných nájazdoch. Rus Nikita Kučerov sa vďaka gólu dostal na 88 bodov (34 + 54) a potvrdil líderskú pozíciu v produktivite celej súťaže.

K triumfu Edmontonu nad Minnesotou 4:1 prispel slovenský obranca Andrej Sekera jednou asistenciou. Bola jeho štvrtá v sezóne, v ktorej sa pomalšie rozbiehal po dlhšom zranení. Sekera prihral kapitánovi Connorovi McDavidovi, ktorý osem minút pred koncom druhej tretiny v presilovke zvýšil vtedy na 2:0 pre Oilers. Celkovo si slovenský obranca počas takmer 20 minút na ľade pripísal aj 2 "hity" a jednu strelu súpera zablokoval.

Hokejová NHL 2017/2018 - sobota:

Boston - Chicago 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
Góly: 12. Acciari (Kuraly), 15. Krejčí (Debrusk, Holden), 31. Krejčí (DeBrusk, Gionta), 47. Pastrňák (Marchand, Riley Nash), 49. Gionta (DeBrusk, Grzelcyk), 50. Rick Nash (Krug, Marchand), 60. Kuraly (Schaller, CHÁRA) - 15. Toews (Gustafsson, P. Kane), 15. Gustafsson (Schmaltz, DeBrincat), 27. Hayden (Sharp, Kampf), 36. Highmore (Gustafsson, Anisimov)
Zdeno Chára (Boston) odohral 20:09 min, 1 asistencia, 5 "hitov" - Tomáš Jurčo (Chicago) 14:46 min, 4 trestné minúty, 1 "hit".

Buffalo - Vegas 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 43. Bailey (Pouliot) - 56. Engelland (Perron, W. Karlsson), rozhodujúci sam. nájazd Haula
Tomáš Tatar (Vegas) 16:17 min, +1, 2 strely, 1 "hit".

Philadelphia - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 26. Giroux (Filppula, Simmonds), 29. MacDonald (N. Patrick, Voráček) - 49. Laine (Wheeler, P. Stastny)

Tampa Bay - Montreal 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. T. Johnson (Sergačov, Gourde), 54. Kučerov (Stamkos, J. T. Miller), rozhodujúci sam. nájazd Kučerov - 5. Lehkonen (Hudon, Reilly), 24. Galchenyuk (Hudon)

Colorado - Arizona 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Góly: 2. Comeau (Söderberg), 3. Barrie (MacKinnon, Rantanen), 5. Söderberg (Comeau), 51. Jost (Barrie, Rantanen), 53. Rantanen (MacKinnon, Warsofsky) - 3. Dvorak (PÁNIK, Archibald), 36. PÁNIK (Richardson)
Richard Pánik (Arizona) 18:32 min, 1 gól a 1 asistencia, 6 striel, 2 "hity", +2

Los Angeles - St. Louis 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Góly: 34. Doughty (Kopitar, Muzzin), 60. D. Brown (Carter, Kopitar) - 4. Bortuzzo (Barbašev, Thompston), 9. Parayko (Berglund, Jaškin), 38. Pietrangelo (Brodziak, Schwartz), 40. Barbašev (Sobotka, Pietrangelo), 41. Tarasenko (Schwartz), 41. Brodziak (Steen, Thorburn), 53. Schwartz (Tarasenko, Dunn)

San Jose - Washington 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 39. Bäckström (Connolly, Carlson), 59. Eller (Orlov, Niskanen)

Florida - New York Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Huberdeau (Trocheck, Yandle), 29. Vatrano (Trocheck, Huberdeau), 42. McGinn (Petrovic, McCann), rozhodujúci nájazd Trocheck - 34. Zuccarello (Pionk, Spooner), 41. Zibanejad (Fast, Kreider), 48. K. Hayes (Gilmour, Spooner)

Toronto - Pittsburgh 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 10. Kapanen (Bozak, Leivo), 20. Kadri (Rielly, Komarov), 32. Kadri (Marner, Rielly), 40. Marner (Rielly), 60. Marleau (Hainsey) - 57. Crosby (Guentzel, Ruhwedel), 58. Hörnqvist (Malkin, Letang)

Nashville - New Jersey 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Ekholm, 59. Johansen (Eliis, Josi) - 8. Vatanen (Wood, Butcher), 32. Boyle (Severson, Maroon), rozhodujúci nájazd Boyle

Edmonton - Minnesota 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 30. McDavid (Nugent-Hopkins), 32. McDavid (SEKERA), 57. Draisaitl (Bear), 58. Nugent-Hopkins (McDavid, A. Larsson) - 50. Coyle (Ennis, Olofsson)
Andrej Sekera (Edmonton) 19:43 min, 1 asistencia, 1 strela, 2 "hity", 1 zablokovaná strela

Viac o téme: Andrej Sekera Zdeno Chára Richard Pánik Arizona Coyotes
  • Zdroj: TASR, SITA, športky