VIDEO Hladká výhra Arsenalu, triumf Tottenhamu a strata najväčšej hviezdy

Pierre-Emerick Aubameyang oslavuje gólPierre-Emerick Aubameyang oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Dunham

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v 30. kole Premier League nad Watfordom 3:0. Brankár Arsenalu Petr Čech zaknihoval 200. zápas bez inkasovaného gólu, dokázal to ako prvý v anglickej lige. V 62. minúte zneškodnil Troyovi Deeneyovi pokutový kop. "Kanonierom" patrí v tabuľke šieste miesto so ziskom 48 bodov, pričom na piatu Chelsea strácajú osem bodov.

V ďalšom zápase zvíťazil Tottenham na ihrisku Bournemouthu 4:1, ale prišiel o svoju oporu Harryho Kanea. Ten po zrážke s brankárom domácich Asmirom Begovičom opustil ihrisko už v 34. minúte pre zranenie členku. Tottenham vďaka triumfu poskočil na 3. miesto tabuľky.

FC Bournemouth - Tottenham Hotspur 1:4 (1:1)
Góly: 7. Stanislas - 35. Alli, 62. a 87. Son, 90.+1 Aurier

Arsenal Londýn - Watford 3:0 (1:0)
Góly: 8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mchitarjan

Viac o téme: Arsenal Londýn Tottenham Hotspur Harry Kane FC Watford FC Bournemouth