Úvod poslednej časti kvalifikácie ako zo zlého sna: Slovensko inkasovalo gól v úplnom závere

Slovenská sedemnástkaSlovenská sedemnástka Zdroj: Facebook/SFZ

RIBEIRA BRAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na tohtotýždňovom turnaji 4. skupiny na Madeire (12. - 18. marca) v rámci záverečnej II. fázy kvalifikácie (Elite Round) o postup na májové ME tejto vekovej kategórie do Anglicka (4. - 20. 5. 2018), v pondelok v meste Ribeira Brava prehrali tesne 1:2 s favorizovanými domácimi Portugalčanmi.

O úvodný gól duelu sa v 11. min postaral útočník Félix Correia. Slováci zmazali manko v 56. min zásluhou stredopoliara MŠK Žilina Patrika Iľka, no následne nezužitkovali viacero sľubných príležitostí a v závere pykali - v štvrtej minúte pôvodne trojminútového nadstavenia stopér Francisco Saldanha po štandardnej situácii zabezpečil hostiteľom víťazný vstup. V úvodnom súboji 4. skupiny Švajčiari zdolali Fínov 2:1.

Zverenci Samuela Slováka si vo štvrtok 15. 3. zmerajú sily s rovesníkmi z Fínska (Machico, 15.00 h SEČ), Švajčiarom budú čeliť v nedeľu 18. 3. (Ribeira Brava, 17.00 h SEČ); v prípade dvoch úspechov majú solídne vyhliadky na postup na šampionát. Na ME "17" do Anglicka prenikne osem víťazov skupín Elite Round a sedem tímov z druhých priečok s najlepšou bilanciou (do úvahy sa berú výsledky s prvým a tretím v skupine, pozn.).

Tím SR "17" sa v októbri predstavil na turnaji I. fázy kvalifikácie v Macedónsku a v konkurencii Bosny a Hercegoviny, domáceho výberu a Moldavska postúpil do Elite Round z druhého miesta.

Kvalifikácia ME 2018 futbalistov do 17 rokov - záverečná II. fáza (Elite Round) - 4. skupina - Madeira (Portug.) - pondelok (hrá sa 2x 40 minút):

FUNCHAL
Švajčiarsko "17" - Fínsko "17" 2:1 (1:1)

RIBEIRA BRAVA
Portugalsko "17" - Slovensko "17" 2:1 (1:0)
Góly: 11. Félix Correia, 80.+ F. Saldanha - 56. Iľko, ŽK: 60. Jocú, 63. G. Gomes - 52. Tandara, 80.+ Letenay, rozhodoval: Walsh (Škót.)
Zostava SR "17": I. Rehák - Tandara, Dolinský, Mesík, A. Tóth - Iľko (71. Letenay), Lavrinčík, Lichý, Bari (61. M. Vasiľ) - Myslovič, Strelec (77. Begala)