VIDEO Český útočník zachránil celý klub: Na prvý hetrik v NHL potreboval iba osem minút!

David Pastrňák strelil prvý hetrik v kariéreDavid Pastrňák strelil prvý hetrik v kariére Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - Najlepší český strelec v NHL David Pastrňák priebehu siedmich minút a 26 sekúnd tretej tretiny strelil prvý hetrik v zámorskej súťaži, ku ktorému navyše pridal asistenciu, a pomohol tak hokejistom Bostonu poraziť Carolinu 6:4.

Rodák z Havířova bol zvolený najlepším hráčom utorňajšieho zápasu. Bruins ešte v 51. minúte prehrávali 1:4, ale potom piatimi gólmi otočili nepriaznivý stav a zvíťazili v siedmom z posledných ôsmich duelov.

Skóre zápasu proti Hurricanes otvoril na konci prvej tretiny útočník Brad Marchand po elegantnej zadovke Pastrňáka spoza bránky. Carolina potom prevzala opraty zápasu a troma gólmi v prostrednej časti obrátila skóre vo svoj prospech. Skraja záverečnej časti navyše zvýšila na rozdiel troch gólov a náskok si držala až do 51. minúty.

Veľkolepý obrat započal obranca Matt Grzelcyk a 56 sekúnd po jeho zásahu strelil Pastrňák kontaktný gól presným zakončením z pravého kruhu pod hornú tyč. O ďalších 21 sekúnd neskôr Boston vyrovnal, keď pri prečíslení dvoch na jedného zvolil Krejčí prihrávku na Dantona Heinena, ktorý sa nemýlil. Víťazný zásah obstaral Pastrňák v 57. minúte v početnej výhode delovkou z ľavého kruhu. Triumf Bruins spečatil do prázdnej bránky z polovice ihriska 27. trefou v sezóne.

Viac o téme: Boston Bruins David Pastrňák Caroina Hurricanes