VIDEO Messi opäť predviedol svoju genialitu: Proti Chelsea jubilejný stý zásah

Lionel Messi oslavuje svoj otvárací gólLionel Messi oslavuje svoj otvárací gól Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona skompletizovali v stredu zoznam štvrťfinalistov Ligy majstrov 2017/2018. V odvetnom osemfinále na Camp Nou zvíťazili nad úradujúcim anglickým šampiónom Chelsea Londýn rozdielom triedy 3:0. V prvom zápase na Stamford Bridge sa zrodila remíza 1:1. Dvoma gólmi pokoril súpera argentínsky útočník Lionel Messi, pre ktorého to boli v LM góly s poradovými číslami 99 a 100.

Skóre otvoril už v 3. minúte Messi. Po jeho akcii sa k nemu opäť dostala lopta vo vnútri šestnástky a z ostrého uhla trafil presne medzi nohy brankára "The Blues" Courtoisa. Na 2:0 zvýšil po rýchlej Messiho akcii v 20. minúte francúzsky krídelník Ousmane Dembélé, vôbec jeho prvým gólom za "Blaugrana". Hosťujúci zverenci talianskeho kouča Antonia Conteho nehrali zle, boli aktívni, no chýbal im väčší pokoj v zakončení ako pri vniknutí Kanteho do pokutového územia a jeho nepresnej strele. Hostia mohli ešte do prestávky znížiť, ale Alonso trafil z dobrej pozície z priameho kopu iba ľavú tyč ter Stegenovej brány.

Začiatok druhého polčasu priniesol vzrušujúce divadlo, so šancami na oboch stranách. Zatĺcť klinec do rakvy hostí mohol v 48. minúte Suarez, ale jeho projektil Courtois nohami vyrazil. Potom slovinský arbiter Skomina neodpískal v prospech hostí pokutový kop po zákroku Piqueho na Alonsa. Chelsea musela hrať ofenzívne, ale v 64. minúte opäť predviedol svetovú extratriedu Messi, hodil si loptu okolo dvoch protihráčov a opäť medzi nohy belgického brankára zvýšil na 3:0. Bol to jeho jubilejný 100. presný zásah v prestížnej súťaži. Potom sa už rozhodnutý duel dohrával, vyše 90.000 divákov na štadióne ešte videlo niekoľko zaujímavých okamihov, skóre sa ale už nezmenilo, hoci hlavičku Rüdigera zastavila v 90. minúte až horná žrď domácej brány.

Katalánci sú tak stále v hre o ich šiesty titul európskeho šampióna v klubovej histórii. Suverénny líder La Ligy postúpil do štvrťfinále LM už rekordný jedenástykrát za sebou.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Chelsea FC