VIDEO Golden State v kalifornskom derby zdolalo LA Lakers, Boston bez hviezdneho Irvinga prehral

Hráč Bostonu Celtics Jayson Tatum (0) strieľa na kôš v zápase zámorskej basketbalovej NBAHráč Bostonu Celtics Jayson Tatum (0) strieľa na kôš v zápase zámorskej basketbalovej NBA Zdroj: TASR/AP Photo/Charles Krupa

NEW YORK - Basketbalisti úradujúceho šampióna Golden State si na vlastnej palubovke poradili v kalifornskom derby s Los Angeles Lakers 117:106 v stredajšom stretnutí severoamerickej NBA. Warriors uspeli aj bez svojej zranenej hviezdy Stephena Curryho. Tomu zabránil osláviť 30. narodeniny po košmi dochrámaný členok. Nahradil ho Kevin Durant, ktorému sa v ostatnom čase darí, v uplynulých troch zápasoch mal skvelý priemer 38,7 bodu. V stredu síce nazbieral iba 26 bodov, ale stačilo mu to na honor najlepšieho strelca duelu. Golden State zvíťazil na Lakers siedmykrát po sebe. Mužstvo z Oaklandu si už skôr tento týždeň zaistilo miestenku v play-off, šiestu v rade.

Vo vyraďovacej časti nebude chýbať ani Boston, ktorý v stredu podľahol Washingtonu 124:125 po dvojnásobnom predĺžení.Celtics v prvom polčase viedli aj o 20 bodov, po zmene strán však postupne stratili dych a umožnili Wizards vyrovnať. Hosťom výrazne pomohol Bradley Beal s 34 bodmi. "Tento zápas otestoval náš charakter. Do druhého polčasu sme nastúpili s oveľa väčším odhodlaním. Chválim spoluhráčov, odviedli dobrú prácu," povedal Beal.

V domácom drese chýbala dvojica opôr Kyrie Irving, ktorého trápi koleno, a chorý Al Horford. Ich streleckú potenciu zastúpil Marcus Morris s 31 bodmi. "Mali sme šancu zvíťaziť, nevyužili sme ju. V závere som spravil chybu, ponúkol som súperovi loptu a ten skóroval a vyrovnal, bola to moja chyba," uviedol Morris.

Milwaukee nestačilo na triumf ani dobrý výkon Giannisa Antetokunmpa, ktorý sa blysol 38 bodmi a 10 doskokmi. Bucks však prehrali v Orlande 117:126. Vydarený večer má za sebou aj domáci Jonathon Simmons. Skóroval 35 bodov - jeho kariérne maximum. Milwaukee prehralo siedmy z ostatných desiatich duelov a komplikuje si snahu o postup do play-off, v tabuľke Východnej konferencie figuruje na siedmom mieste.

Sumáre NBA - streda:

Orlando - Milwaukee 126:117 (36:20, 25:32, 30:28, 35:37)
Najviac bodov: J. Simmons 35 (7 trojok), Augustin 32 (6 trojok), Vučevič 22 - Antetokunmpo 38 (10 doskokov), Middleton 22, Bledsoe 20

Boston - Washington 124:125 po dvojnásobnom predĺžení (37:23, 22:29, 21:29, 26:25 - 9:9, 10:9)
Najviac bodov: Marcus Morris 31, Rozier 21, Tatum 19 - Bradley Beal 34, Markieff Morrsi 20, Porter 18 (11 doskokov)

Sacramento - Miami 123:119 po predĺžení (24:31, 35:21, 32:27, 20:32 - 12:8)
Najviac bodov: Hield 24, Randolph 22, Fox 20 - Dragič 33, Ellington 22 (6 trojok), J. Johnson 18 (10 doskokov)

Golden State - Los Angeles Lakers 117:106 (26:23, 29:32, 34:27, 28:24)
Najviac bodov: Durant 26, N. Young 18, Casspi 15 - Randle 22 (10 doskokov), B. Lopez a I. Thomas (5 trojok) po 20

Viac o téme: LeBron James James Harden Draymond Green Stephen Curry Eric Gordon Kevin Durrant