VIDEO Zvolen nezvládol domáci zápas: Play-off odštartovala víťazne Žilina

Na snímke hráči Žiliny sa radujú z gólu v prvom zápase štvrťfinále playoff Tipsport Ligy v hokeji HKM Zvolen - MsHK ŽilinaNa snímke hráči Žiliny sa radujú z gólu v prvom zápase štvrťfinále playoff Tipsport Ligy v hokeji HKM Zvolen - MsHK Žilina Zdroj: TASR - Branislav Račko

ZVOLEN - Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad favorizovanými domácimi hráčmi HKM Zvolen tesne 2:1 v prvom zápase štvrťfinále play-off Tipsport ligy 2017/2018. Do vedenia poslal hostí v prvej tretine Václav Stupka.

"Bryndziari" dokázali vyrovnať v prostrednej časti hry zásluhou Petra Šišovského. Misku váh na stranu Žilinčanov naklonil v tretej tretine Filip Ondruš. Jeho zásah v 43. min sa ukázal ako víťazný a zabezpečil "vlkom" cenný triumf na ľade súpera spod Pustého hradu. Druhý zápas týchto súperov bude v piatok 16. marca opäť na zvolenskom ľade.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play-off - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - štvrtok:

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 37. Šišovský (Kytnár, J. Kováčik) - 8. Stupka (Rogoň, Andersons), 43. Ondruš (J. Jurík)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc st. - Výleta, Šefčík, 1918 divákov

Zostavy:
Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, Ťavoda, Ross, Ulrych, Hraško, T. Bokroš, Flick, Zeleňák - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Matis, Špirko, Puliš - Miloš Kelemen, V. Fekiač, T. Török
Žilina: T. Tomek - Hatala, L. Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Mendrej, Mazanec, Klimenta - M. Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil - Handlovský, Holovič, Konečný - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň

Viac o téme: HKM Zvolen MsHK Doxxbet Žilina