Fenomenálny Federer to dokázal: Vyrovnal svoj rekord a mieri do semifinále

Roger Federer sa prebojoval do semifináleRoger Federer sa prebojoval do semifinále Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

INDIAN WELLS - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer zdolal Kórejčana Čchung Hje-ona (23.) za 83 minút 7:5, 6:1 a postúpil do semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii. V zostávajúcom štvrtkovom súboji štvrťfinálovej fázy Chorvát Borna Čorič vyradil turnajovú sedmičku Juhoafričana Kevina Andersona v trojsetovej bitke za 144 minút 2:6, 6:4, 7:6 (3).

Federer postupom do semifinále získal garanciu ďalších dvoch a dovedna už 308 týždňov na čele rebríčka ATP, minimálne do konca najbližšieho turnaja v Miami. Zároveň si pripísal šestnásty víťazný zápas v tomto roku na hlavnom profiokruhu a dosiaľ stopercentnou bilanciou 16:0 vyrovnal svoj najlepší vstup do sezóny z roku 2006. So štyrmi zápasovými triumfmi na Hopmanovom pohári už má fenomenálny Švajčiar v tomto roku na konte 20 víťazstiev.

"Bol to náročný zápas proti jednému z najlepšie returnujúcich hráčov," cituje Federera twitterová prezentácia turnaja v Indian Wells.

Tridsaťšesťročný Federer proti predstaviteľovi nastupujúcej generácie Čchungovi (21) zvládol koncovku prvého setu a začiatok druhého, čo bolo z hľadiska výsledku kľúčové. Pred očami legiend Roda Lavera či Peta Samprasa v dvanástom geme úvodného dejstva Federer brejkol Čchunga a získal set 7:5. V úvode druhého sa Švajčiar dostal zo štyroch brejkbalov súpera. Keď vzápätí ďalším brejkom zvýšil na 2:0, bol už dominantný. Federer zvalcoval Čchunga vo víťazných úderoch 32:8, na esá to bolo 12:0 a v nevynútených chybách 24:22. Federer zdolal Čchunga v tomto roku aj v semifinále Australian Open v Melbourne, tam však musel húževnatý Kórejčan z duelu odstúpiť za stavu 1:6 a 2:5 pre pľuzgiere na chodidle.

V piatkovom programe štvrťfinále dvojhry proti sebe nastúpia: Sam Querrey (USA-18) - Milos Raonic (Kan.-32) a Juan Martín Del Potro (Arg.-6) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-31).

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):