VIDEO Nitrania s ďalším pohodlným triumfom: Nové Zámky hrýzli iba 20 minút

Na snímke radosť hráčov HK NitraNa snímke radosť hráčov HK Nitra Zdroj: TASR – Milan Kapusta

NITRA - Hokejisti Nitry zvíťazili aj v druhom stretnutí štvrťfinálovej série play-off Tipsport ligy nad hráčmi Nových Zámkov, v piatok ich zdolali 4:1. Víťazný gól strelil v 29. minúte Marek Slovák. Tri zo štyroch zásahov dosiahli Nitrančania v presilovej hre, Čestný úspech hostí dal Lukáš Jurík taktiež v početnej výhode.

Druhý zápas série medzi Nitrou a Novými Zámkami vyzeral diametrálne odlišne ako ten prvý. Hostia boli dôstojnejším súperom. Síce už v 4. minúte prvýkrát inkasovali z hokejky Pauloviča, ale odpoveď prišla už o pár minút. V 8. minúte nastrelil pravú žŕdku hosťujúci obranca Husák. V 11. minúte najskôr spálil tutovku Škoda, ale jeho zaváhanie napravil úspešným tečom L. Jurík – 1:1.

Domáci odskočili súperovi na rozdiel gólu v 29. minúte, keď po nahodení Ordzovenského dorážal Slovák. „Corgoni“ dali gól aj v 33. minúte. Presne namieril od modrej Ordzovenský, ale jeho gól nebol uznaný pre údajné postavenie hráča v bránkovisku. Nitrania predsa súperovi odskočili ešte do druhej prestávky. V poslednej minúte tretiny rozjasal domáce tribúny Paulovič – 3:1.

V tretej tretine mohol definitívne zlomiť odpor hostí v 42. minúte Macík, ktorý nastrelil brvno. Po ňom sa nepresadil pred prázdnou bránou ani Blackwater. Hosťom dochádzali sily a korčuliarsky už neboli tak húževnatí ako v prvej polovici stretnutia. V 57. minúte štvrtýkrát prekonal Romančíka Rýgl a stanovil tak konečný výsledok zápasu – 4:1.

HK Nitra - HC Nové Zámky 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 4. M. Paulovič (Krištof, Mezei), 29. M. Slovák (Ordzovenský), 40. M. Paulovič (T. Milam, Mezei), 57. Rýgl (M. Paulovič, T. Mikúš) - 11. L. Jurík (V. Škoda, Husák)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Fábry (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Goga - Kacej, Rojík, 3195 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, Versteeg, Rýgl - M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - H. Ručkay, J. Ručkay, Macík - Csányi, Bradley, Kovacs - Kutálek
Nové Zámky: P. Romančík - M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Tužinský, Šimek - V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk - Zbořil, Šimun, Saulietis - R. Varga, Timotej Šille, Fábry - Lorraine, Dominik Rehák, Dubec

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Dnes to bol úplne iný zápas. Bolo tam veľa emócií, tak ako to má v Playoff byť. Na môj vkus tam hostia mali veľa streleckých príležitosti. Keby boli brankári v opačnom garde, tak by ten zápas možno vyzeral inak. Musím pochváliť Lawsona, že nás podržal.“

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Dnes sme predviedli úplne iný výkon ako včera. Musím hráčov pochváliť, že bojovali. Škoda, mali sme tam šance, ale nastrelili sme dve žŕdky. Dostali sme tri góly v oslabení. Jeden v úplne zbytočnom, keď sme išli do troch. Tam sa ten zápas zlomil. Z našej strany dobrý výkon. Prehrávame 2:0, ideme domov a tam musíme niečo uhrať.“

Viac o téme: HK Nitra HC Nové Zámky