VIDEO Škriniar ubránil ofenzívne hviezdy Sampdorie: V Janove žiaril rekordný Icardi

Mauro Icardi (v strede), Thiago Alcantara a Ivan Periśić oslavujú gól InteruMauro Icardi (v strede), Thiago Alcantara a Ivan Periśić oslavujú gól Interu Zdroj: SITA/AP - Simone Avreda

JANOV - Argentínsky kapitán talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Mauro Icardi vstúpil v nedeľu do pomyselného "klubu stovkárov" v tamojšej najvyššej súťaži Serie A. Dvadsaťpäťročný rodák z Rosaria, ktorý od detstva vyrastal na Kanárskych ostrovoch, strelil jubilejný 100. presný zásah medzi talianskou elitou v dueli 29. kola na ihrisku svojho niekdajšieho klubu Sampdorie Janov (5:0), keď v 30. min bezpečne premenil pokutový kop.

Už o minútu presnou pätičkou načal druhú stovku gólov v Serie A a ešte do prestávky strelil tretí gól. Po zmene strán pridal aj štvrtý presný zásah, ktorým stanovil konečné skóre 5:0. Gólový účet stretnutia otvoril v 26. min chorvátsky krídelník Ivan Perišič. V zápase na Štadióne Luigiho Ferrarisa nastúpil v základnej zostave Interu aj slovenský stopér Milan Škriniar a odohral napokon celý zápas.

Milánske AC si napravilo chuť po nevydarenom vystúpení v Európskej lige a Chievo Verona zdolali "rossoneri" 3:2. Sen o pohárovej Európe sa pokúša udržať Atalanta, ktorá nastrieľala predposlednému Hellasu Verona na jeho štadióne päť gólov. Zachrániť v najvyššej súťaži sa snaží Crotone, no AS Rím bol nad jeho sily a "vlci" zvíťazili 2:0.

AC Miláno – AC Chievo Verona 3:2 (1:2)
Góly: 10. Calhanoglu, 52. Cutrone, 82. Silva – 33. Stepiňski, 34. Iglese

Benevento Calcio – Cagliari Calcio 1:2 (0:0)
Góly: 46. Brignola – 90.+1 Pavoletti, 90.+6 Barella (11m)

FC Crotone – AS Rím 0:2 (0:1)
Góly: 39. Shaarawy, 75. Nainggolan

FC Turín – ACF Fiorentina 1:2 (0:0)
Góly: 86. Belotti – 59. Veretout, 90.+4 Thereau (11m)

FC Hellas Verona – Atalanta Bergamasca Calcio 0:5 (0:2)