VIDEO Vojaci ukázali doma svoju silu: Séria sa presúva do Popradu za stavu 2:0

Ondrej Mikula a jeho gólové oslavyOndrej Mikula a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Hokejisti Trenčína zdolali hráčov Popradu 3:1 v nedeľňajšom druhom zápase štvrťfinále play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. V sérii hranej na štyri víťazstvá "vojaci" vedú 2:0. Trenčín sa dostal do vedenia v prvej tretine zásluhou Jakuba Gašparoviča, v 29. min pridal druhý gól Radek Dlouhý.

Jeho zásah bol napokon rozhodujúci, hostia tesne pred druhou sirénou skorigovali vďaka Štefanovi Fabianovi. Posledné slovo však patrilo Trenčanom, Tibor Varga využil presilovku v úvode záverečnej tretiny. Séria bude pokračovať pod Tatrami v stredu 21. marca.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 12. J. Gašparovič (D. Hudec, Dlouhý), 29. Dlouhý (J. Gašparovič, D. Hudec), 44. T. Varga (Frühauf, Sádecký) - 40. Š. Fabian (Buc, Heizer)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fridrich - Výleta, Šefčík, 4808 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, Ölvecký, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Gašparovič - Deveaux
Poprad: Ivanov - Petran, Davydov, D. Brejčák, P. König, Ježek, Š. Fabian, McDowell, Bdžoch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - L. Hvila, M. Nagy, Vartovník

Viac o téme: HK Poprad HK Dukla Trenčín