Ako tiekli peniaze k najlepším lyžiarom? Shiffrinová zarobila ešte viac ako Hirscher

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/Morry Gash

ARE - Americká zjazdová lyžiarka Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala v tejto sezóne tucet pretekov Svetového pohára a suverénne obhájila veľký glóbus, tróni aj na čele absolútneho poradia v získaných prémiách.

Podľa Americkej lyžiarskej federácie zaokrúhlene zarobila 703 000 švajčiarskych frankov. Šampión medzi mužmi Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý dokázal zvíťaziť v 13 pretekoch SP, nasleduje až za Američankou s prémiami v hodnote 670 000 frankov. Na pomyselnom bronzovom stupienku je Nór Henrik Kristoffersen, ktorý síce vyhral iba jedny preteky, ale 11-krát skončil druhý, so ziskom 345 000 frankov. Američanka Lindsey Vonnová si prišla na 264 000 (dosiahla 5 triumfov v SP). Ešte pred ňou sa umiestnila Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá zarobila bezmála 274 000 frankov.

Viac o téme: Marcel Hirscher Mikaela Shiffrinová