VIDEO Banská Bystrica krôčik od postupu: Košice sa doma nezmohli ani na gól

Na snímke radosť hráčov Banskej BystriceNa snímke radosť hráčov Banskej Bystrice Zdroj: TASR - Branislav Račko

KOŠICE - Hokejisti úradujúceho majstra HC ´05 iClinic Banská Bystrica urobili dôležitý krok k postupu do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže. V treťom súboji štvrťfinále Bystričania uspeli na košickom ľade 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:1. Zverenci trénera Vladimíra Országha môžu o svojom postupe medzi štyri najlepšie tímy rozhodnúť už v sobotu 24. marca od 18.00 h na domácom ľade.

Skóre štvrtkového stretnutia v košickej Steel aréne otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Steven Delisle. Kanadský obranca napriahol od modrej a Vladislav Habal po prvý raz inkasoval - 0:1. Už po polminúte hry v druhej tretine musel na trestnú lavicu za podrazenie hráč hostí Branislav Kubka, ale Bystričania v oslabení paradoxne - skórovali. S nahodeným pukom si domáci brankár Habal neporadil podľa predstáv a pozične dobre nakorčuľovaný Tomáš Hrnka nemal problém zakončiť - 0:2. Keď 5:12 min pred koncom tretej tretiny dostali hostia dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade, Košičania si vyskúšali hru bez brankára pri prevahe o dvoch korčuliarov. Nedostali sa však ani k poriadnej strele na bránku. Naopak Miloš Bubela v čase 59:07 gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol o triumfe hokejistov spod Urpína.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - štvrtok:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 1:3
Góly: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)
Vylúčení na 2 min: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Tvrdoň, 5746 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Miklík - Šoltés, Suja, Spilar - Hovorka, Klíma, Kafka - Koyš, Š. Petráš, Hričina - Vrábeľ
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Brittain, Bortňák, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč - Tamáši

Viac o téme: HC Košice HC ‘05 iClinic Banská Bystrica