VIDEO Český uragán za päť minút zariadil parádny obrat, Cavani v Číne finálovým hrdinom

Edinson Cavani a jeho gólové oslavyEdinson Cavani a jeho gólové oslavy Zdroj: China Stringer Network/Reuters

NAN-NING - Futbalisti Uruguaja triumfovali na turnaji China Cup. V pondelňajšom finále v čínskom Nan-ningu si poradili s Walesom 1:0. Rozhodujúci gól zaznamenal v 49. minúte Edinson Cavani. Bol to jeho 42. reprezentačný zásah pri jubilejnom 100. štarte v národnom tíme.

Českí futbalisti zvíťazili v súboji o 3. miesto nad domácim výberom presvedčivo 4:1. Zverenci trénera Karla Jarolíma prehrávali od 5. minúty po góle Fan Siao-Tunga, ale po zmene strán v rozpätí 58.-62. minúty tromi presnými zásahmi striedajúcich hráčov otočili skóre.

Česi sú spolu s Ukrajinou súpermi slovenskej reprezentácie v 1. skupine B-divízie Ligy národov 2018/2019. Zverenci Jána Kozáka sa so západným susedom stretnú najprv 13. októbra doma a potom 19. novembra vonku.

finále:

Wales - Uruguaj 0:1 (0:0)
Gól: 49. Cavani

o 3. miesto:

Čína - Česko 1:4 (1:0)
Góly: 5. Fan Siao-Tung - 58. Kalas, 60. Schick, 62. Krmenčík, 78. Kadeřábek, ŽK: Darida

Zostava ČR: Vaclík (46. Koubek) - Gebre Selassie (46. Kadeřábek), Kalas, Suchý, Novák - Masopust (46. Schick), Darida, Trávník (79. Souček), Barák, Kopic - Tecl (46. Krmenčík)

Viac o téme: Edinson Cavani Česko Uruguaj Wales China Cup