Kližan vstúpil na turnaj v Španielsku víťazstvom, Lackovi sa vo Francúzsku herne nedarilo

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

MARBELLA - Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil za 96 minút 6:3, 6:4 nad domácim Adriánom Menéndezom-Maceirasom nasadeným ako štvrtým v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Casino Admiral Trophy v španielskej Marbelle (dotácia 43 000 eur, antuka vonku).

V osemfinálovom 2. kole bude Kližan hrať s postupujúcim z duelu Alexei Popyrin (Aus.) - Ricardo Ojeda-Lara (Šp.).

Dvojhra - 1. kolo:

Martin Kližan (SR) - Adrián Menéndez-Maceiras (Šp.-4) 6:3, 6:4 za 96 minút

Iný slovenský tenista Lukáš Lacko pre zmenu prehral ako tretí nasadený za 99 minút 6:3, 3:6, 4:6 s Aldinom Šetkičom z Bosny a Hercegoviny v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Open Harmonie Mutuelle vo francúzskom St. Brieuc (dotácia 43 000 eur, tvrdý povrch Greenset v hale).

Aldin Šetkič (Bosna a Herc.) - Lukáš Lacko (SR-3) 3:6, 6:3, 6:4 za 99 minút

Viac o téme: Lukáš Lacko Martin Kližan