VIDEO Lampaert po roku obhájil víťazstvo na Dwars door Vlaanderen: Slováci nedokončili

Belgičan Yves Lampaert sa teší z víťazstva na Dwars door VlaanderenBelgičan Yves Lampaert sa teší z víťazstva na Dwars door Vlaanderen Zdroj: Facebook - Dwars door Vlaanderen

WAREGEM - Belgičan Yves Lampaert zvíťazil v stredajších jednorazových cyklistických pretekoch Dwars door Vlaanderen na 180,1 km, ktoré štartovali v Roeselare a finišovali vo Waregeme. Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Quick-Step Floors sa v 73-ročnej histórii podujatia stal prvým obhajcom prvenstva.

Rodák z Izegemu zvíťazil po krátkom sóle v poslednom kilometri, keď využil nečinnosť ďalších štyroch súperov v úniku. Lampaert vyhral pred Holanďanom Mikem Teunissenom zo zoskupenia Sunweb, na treťom mieste skončil Belgičan Sep Vanmarcke vo farbách EF-Drapac Cannondale. Slováci z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Michael Kolář preteky nedokončili. Lampaert si pripísal siedme víťazstvo v kariére, prvé v tejto sezóne. Jeho zamestnávateľ Quick-Step dosiahol už 20. prvenstvo v roku 2018.

Cyklistov v stredu privítalo chladné a daždivé počasie, aj to bol dôvod, prečo sa v prvej polovici pretekov nevytvoril žiadny únik. Na najťažšom stúpaní Taaienberg viac ako 50 km pred cieľom zaútočil Zdeněk Štybar z Quick-Stepu a hlavné pole sa rozdelilo. Dopredu sa dostala viac ako 10-členná skupina, no potom nastúpil Tiesj Benoot z tímu Lotto Soudal a pripojil sa k nemu Greg Van Avermaet (BMC). Utvorili si náskok niekoľkých sekúnd, ale prenasledovatelia ich dostihli. Následne sa na čele ocitla skupinka piatich cyklistov - Vanmarcke, Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Mads Pedersen (Trek), Lampaert a Teunissen.

Dvadsať kilometrov pred koncom mali 20-sekundový náskok, stále husto pršalo. Jazdci v úniku spolupracovali, ich náskok o 10 km neskôr narástol na 40 sekúnd a bolo zrejmé, že víťaz vzíde z tejto skupiny. Na poslednom kopci dňa Nokerebergu a následnom záverečnom dláždenom úseku Herlegemstraat sa nič zásadné neudialo, až v poslednom kilometri zaútočil Lampaert a obhájil minuloročné prvenstvo.

Výsledky - Dwars door Vlaanderen 2018 (Roeselare - Waregem, 180,1 km): 1. Yves Lampaert (Belg.) Quick-Step Floors 4:09:40 h, 2. Mike Teunissen (Hol.) Sunweb, 3. Sep Vanmarcke (Belg.) EF-Drapac Cannondale, 4. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Dimension Data, 5. Mads Pedersen (Dán.) Trek-Segafredo - všetci +2 s, 6. Zdeněk Štybar (ČR) Quick-Step Floors +29,... Juraj Sagan, Michael Kolář (obaja SR) obaja Bora-Hansgrohe nedokončili

Viac o téme: Juraj Sagan Dwars door Vlaanderen Yves Lampaert