Baranom stačili na triumf iba dva góly: V piatok na nás čaká možno ešte ťažší zápas

Na snímke vľavo Guilliaume Asselin (Banská Bystrica) dáva gól brankárovi Nathanovi Lawsonovi (Nitra)Na snímke vľavo Guilliaume Asselin (Banská Bystrica) dáva gól brankárovi Nathanovi Lawsonovi (Nitra) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase semifinále Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018 na ľade HK Nitra 2:1. Druhé stretnutie sa odohrá v piatok od 17.00 h opäť na nitrianskom klzisku. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Na začiatku sme mali aktivitu, ale nedali sme gól. V momente, keď hostia viedli 2:0, bolo ťažké ich dostať z obrannej ulity. Mohli sa sústrediť na obranu. Bolo vidieť, čo urobil náš gól, zrazu sme mali lepší pohyb. Hosťujúci tím sme však nedostali pod väčší tlak a nedonútili sme ho k chybám. V závere sme si vypracovali nejaké šance, ale už bolo neskoro a hrať na jeden gól v play off je veľmi ťažké."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím si, že sme videli dobrý play off zápas. Na začiatku mala Nitra navrch. Vedeli sme, že Nitra bude chcieť od začiatku hrať nátlakový hokej. V prvej tretine nám výrazne pomohol brankár. V druhej tretine sme trochu hru vyrovnali a odskočili sme na rozdiel dvoch gólov. Domáci znížili a myslím si, že šance boli na oboch stranách. V tretej tretine sme si to chceli postrážiť, čo sa nám aj podarilo. V závere aj trochu so šťastím, keď nám tam poskakoval puk pred bránkou. Výborne nám zachytal brankár a defenzíva bola tiež solídna. Každý hráč prispel, aby sme sa mohli tešiť. Je to iba malý krôčik a tešiť sa môžeme maximálne do polnoci. V piatok na nás čaká možno ešte ťažší zápas."

Viac o téme: Vladimír Országh HK Nitra Antonín Stavjaňa HC'05 iClinic Banská Bystrica