VIDEO Liptáci smerujú k záchrane: Skalica prišla na výlet a odváža si hanebný debakel

Na snímke brankár Andrej KošarišťanNa snímke brankár Andrej Košarišťan Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade deklasovali hráčov Skalice 7:0 v piatkovom stretnutí 7. kola play-out slovenskej Tipsport ligy.

Domáci prakticky rozhodli v rozpätí štyroch minút v prvej tretine. Presadili sa postupne Marek Uram, Lukáš Žiak a Maroš Piatka. Poslední dvaja menovaní sa blysli dvoma gólmi v zápase. Liptáci vedú tabuľku play-out a smerujú k záchrane medzi elitou, Skaličania sú na štvrtom mieste s dosiaľ jediným víťazstvom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Góly: 12. Uram (Piatka, B. Rapáč), 12. Žiak (Gründling), 16. Piatka (Uram, B. Rapáč), 27. Piatka (Uram, Tabaček), 33. Uhrík (M. Sukeľ, B. Rapáč), 46. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Nádašdi), 55. Žiak (Uhrík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Fridrich - Synek, Smrek, 1050 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Pacalaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Piatka, L. Žiak - Nechaj, Uhrík, Lištiak - Uram, B. Rapáč

Skalica: Košút - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev

Viac o téme: MHK 32 Liptovský Mikuláš HK Skalica